Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti lelkiekben készültök rá...

Ti lelkiekben készültök rá hogy előbb utóbb az idős szüleitek, nagyszüleitek előbb utóbb elkapja a vírust és esetleg lélegeztető gépre kerül vagy meghal?

Figyelt kérdés
Nekem sok szerettem van 65 év felett, szüleim, nagymamám még mindig él és el vagyok keseredve hogy lehet a coronavírus lesz a vége..... ugyanis azt írják, mondják hogy előbb utóbb a lakosság 80%an át fog menni, nyilván akkor nem fogják megúszni a fertőzést és lehet meg fognak halni teljesen beteg vagyok ebbe a gondolatba
2020. ápr. 1. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Elmebetegnek tetszik lenni...
2020. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lehet nem egyenlő a biztossal.Nekem is vannak 65 feletti szeretteim és mindent megteszünk azért, hogy semmi bajuk ne essen.Abba belebetegedni,ami lehet meg se történik nem egészséges dolog.
2020. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Más betegségben nagyobb az esélye, hogy meghal idős szeretted. "Koronavírusban" elhalálozott személyek száma magyarországon még mindig nagyon csekély szerencsére.
2020. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, előbb utóbb mindenki meghal, ezzel nem tudsz mit csinálni. Nyilván most az új koronavírus miatt mindenki erről beszél, olyan emberek is meghalnak miatta, akiknek a halála elkerülhető lenne. De azért azt is vedd számításba, hogy az idős, illetve krónikus betegek eddig is nagyon sérülékenyek voltak. Egy idős emberre eddig is potenciálisan halálos betegség volt a tüdőgyulladás, csak éppen nem a koronavírus miatt kapta el, hanem pl. egy combnyaktörés miatti immobilizáció talaján alakult ki nála, amire ráépül még egy bakteriális fertőzés is, kapja rá az antibiotikumot, de a kórházban meg kb elkerülhetetlen egy clostridium fertőzés, amiből már sosem gyógyul ki. Ez csak egy, de nagyon gyakori példa volt eddig is. Ugyanígy az influenza, infarktus, stroke, daganatok, mind mind nagyon gyakori halálok az időseknél, utóbbiak a középkorúaknál is. Ha eddig nem aggódtál azon, hogy ilyenek történnek velük, akkor most sem kell túlreagálnod a helyzetet. Mindazonáltal a jelen helyzetben ráébredhetsz a fontosságukra a rokonoknak (nem azt mondom, hogy eddig nem tetted), illetve a rájuk való vigyázásnak, de nem szabad átesni a ló túloldalára se, a saját életed a legfontosabb, ne árts magadnak ezekkel a negatív gondolatokkal, azzal nem fogsz tudni segíteni senkinek sem. Megvannak az irányelvek, hogy mi alapján lehet legjobban elkerülni a fertőzést, ezeket tudod betartani, illetve velük is betartatni. Ennél többet nem tehetsz, ezért ne is stresszelj rajta tovább.
2020. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Mivel alapesetben 2.2 az R0 értéke, ezért matematikailag lehetetlen a 80%-ot összehozni. Akkor se lehetne, ha egy nagy városba lenne összezárva minden magyar ember és mindenki szarna bele.

Magyarország területi adottságai miatt 50% a reális maximum, amit hanyag társadalom mellett elérhető. Apró falvakba nagyon nehezen jut el, és könnyen megszakadhat a fertőzés, ezért a kis településeken az emberek elég nagy biztonságban vannak.

Szigorú járványvédelmi intézkedéssel 20% alatt tartható, ezért aki elszigetelten él és betartja a higiéniás előírásokat, annak nincs mitől tartania.

2020. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nincsenek idős szüleim, már én magam 65 feletti vagyok. Megteszem, amit tudok, hogy elkerüljem a fertőzést, de nem rettegek ezen minden nap. Ha most kell meghalnom úgyis megfogok, ha nem, akkor nem. A remény hal meg utoljára.
2020. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, pedig minden közeli hozzátartozóm veszélyeztetett. Komolyan vesszük azt, hogy minden lehetőt megtegyünk a védekezés érdekében, és reméljük a legjobbakat - mást nem tehetünk. Emiatt stresszelni akkor is "ráérünk", ha elkapja közülünk valaki:S
2020. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Azt tudom, hogy édesanyám el fogja kapni, ahogyan én is, és az összes ismerősöm, azonban azt is tudom, hogy valószínűleg tünetmentes lesz. A majd 90 éves nagymamám féltem, vele nem érintkezünk direktben, és nem jár ki a házból.
2020. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Benne van a pakliban. Ez a magyar társadalom hibája lesz sajnos.


Fentebb írták 50% simán reális... de a 80%-ot arra értik a kutatók hogy több év, több hulláma alatt. Az influenzát is biztosan elkapja a lakosság 80%-a idővel. Ez ilyen.


Itt az a kérdés, az első-második hullámban mekkora lesz a fertőzés. Nehéz megmondani... a vakcináig kihúzhatjuk szerintem 2-3 hullámmal, és 50% fertőzöttséggel...

És akkor remélhetjük, hogy az immunitás kitart 1 évig, akkor van remény hogy elgyengül és "elsimul" a járvány, vagy negatív mutációjú terjed el, kisebb halálozással.


A legjobb talán egy olyan mutációs vírus lenne, aminek az influenzához hasonló a rátája, lefertőzi a lakosság 80%-át évek alatt, és nagyjából védettséget nyújt.

2020. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék rettegésben élni, sem szorongani, úgyhogy nem készülök rá lelkileg, ahogy infarktusra, agyvérzésre, rákra stb. sem. Ettől még mindent megteszek, hogy ne kapják el.
2020. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!