Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magasabb a kortizol szintem,...

Magasabb a kortizol szintem, ez mire utalhat? Kortizol szint mérésnél a kicsi eltérés is számít vagy az annyira nem? 185-624-ig írja a ref. Tartományt, és nekem 684 lett. Vékony vagyok,26 éves nő.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 7. 16:58
 1/8 anarchy666 ***** válasza:
Ez minimális eltérés ahhoz, hogy bármit jelentsen.
2020. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Nem lenne érdemes azért egy endokrinológussal beszélni? A belgyógyász azért nézette meg amúgy, mert elég régóta küzdök gyengeségérzettel járó szédüléssel, és ő mellékvesére gyanakodott. :/
2020. ápr. 7. 17:54
 3/8 anarchy666 ***** válasza:
Igen. Bár ettől még valószínűleg beszélni fogsz a belgyógyasszal is, aki feladta a tesztet. Neurológus esetleg vizsgált a szédülés miatt?
2020. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány pontos kortizol tesztet kért? Egy pontos semmi sem jó, mert a kortizolnál az a fontos, hogy a nap közben hogyan mozog. Három vagy öt pontos több információt ad.
2020. ápr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most megyek majd az endokrinologushoz, hatha ő tobbet mond es akkor az is lehet, h ő tobb pontos tesztet is ker. Nem voltam meg egyelore, nert eloszor a belgyogyaszati dolgokat jarom vegig es ha ott semmi... akkor jon a neurologus. Legalabbis vhogy en igy allitottam fel a sorrendet :/ ugyhogy meg van elottem dgy kisebb ut... :(
2020. ápr. 8. 07:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, h a fogamzásgátló miatt magasabb a kortizol szint és, hogy ezzel nincs teendő. Ez létezik amúgy? :D Oké, nem vagyok orvos, és hiszek neki, de most próbáltam ennek utána nézni és nem találtam erre vonatkozóan információt.
2020. ápr. 8. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen.


Ösztrogén alapú a tabid?


Amúgy, utána olvastam és a 9 órási reggeli kortizolt emeli meg elvileg, a többit csak minimálisan.


Személyes véleményem az az, hogy kell oda még egy három vagy ötpontos, de persze majd a doktor eldönti.

2020. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kért egyelore tobbet. Azt mondta, hogy szerinte nem szukseges. Es akkor menetelek szepen tovabb. (Volt viszont egy cukorvizsgalatom, ahol a 90perces ertek elegge alacsony lett. Rosszul nem lettem meg semmi, de ez a doktornonek nem tetszett. Az osszes tobbi ertek rendben volt, a 90-es esett be sajnos a 0. alá, amirol olvastam is, h nem a legjobb a sajnos, viszont inzulint nem neztek.... ugyhogy majd meg sgyszer neki kell futni es akkor mar inzulint is neznek elvileg.)
2020. ápr. 9. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!