Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha jövőre ilyen sokan fognak...

Ha jövőre ilyen sokan fognak meghalni az elmaradt idei kezelések miatt, és a lélegeztetőgépről is csak pár százalékban lehet lekerülni élve, akkor nem lenne inkább érdemes a koronavírus helyett továbbra is a normál egészségügyre koncentrálni?

Figyelt kérdés
Több tanulmányt is olvastam neves orvosoktól, hogy az egészségügy tartalékra állítása és az elmaradt kezelések miatt sokkal több ember fog meghalni a közeljövőben mindenféle betegségben, mint amennyi a koronavírus miatt elhunytak száma. Ráadásul a lélegeztetőgépre tett betegeknek csak egy nagyon kis százaléka éli túl a kezelést, és azok nagyrésze is maradandó egészségkárosodást szenved. Tehát valamelyik ujjunkat mindenképp meg kell harapni, de akkor már nem lenne praktikusabb komplexen, előrelátó módon gondolkodni és nem beáldozni az egészségügyet? Mert most mindenki azt mondja, hogy de ha a te rokonod fog oda kerülni, akkor így meg úgy, de ezen az alapon ha a te rokonod fog meghalni rákban meg mindenféle betegségben, mert az idén a koronavírus miatt leállt az élet, akkor az ugyanakkora baj, sőt még nagyobb is, mert a statisztikák szerint a lélegeztetőgépre tett egyének jelentős része egy éven belül meghal, míg a többi betegség, amit most emiatt nem gyógyítanak, sokkal hosszabb életkilátást biztosít. Tehát be lehet most szerezni minél több lélegeztetőgépet, (bár ezt sem értem, mert most is van kb. 3000 gép, amiből 30-at használnak koronavírus betegnél, tehát nekem eleve eltúlzottnak tűnik maga a járvány miatti felhajtás is), de ezzel nem leszünk beljebb.
2020. ápr. 9. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz kérdés, amit feszegetsz, és minden bizonnyal az orvosokban, döntéshozókban is felmerült. Elvileg csak a halasztható kezeléseket halasztják el, amelyeknél ez nem okoz jelentős egészségromlást. Hogy melyek ezek, az szakmai kérdés, se te, se én nem fogom tudni jól megítélni. De én nem feltételezném az orvosokról, hogy ennyire rövidlátóak lennének. Másrészt ez az orvosok védelméről is szól. Én például nem fogok tüdőgyógyászati kontrollra menni, és rossz esetben belehalok abba, hogy nem fedezték fel az asztmám esetleges rosszabbodását. Nade ha mennék kontrollra, és éppen fertőzött lennék, megfertőzhetném az orvost is, aki ebbe belehalhatna, mert már elég idős. Ha ez túl sok tüdőgyógyásszal megtörténik, akkor lehet, hogy a következő tíz-húsz évben sem fogok tudni kontrollra menni, ami nagyobb baj, minthogy most kimarad egy alkalom.


Meg lehet gondolni még sokféle megközelítést, például hogy bármilyen ellátást csak negatív koronavírusteszttel lehet igénybe venni (a koronavírusosokat meg sorsukra hagyjuk). Nem hiszem, hogy ez lenne a racionális megközelítés, de ha igen, akkor is hatalmas pánikot okozna egy ilyen szabály, és maga a pánik okozna katasztrófát.

2020. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azert mert ha a betegek megindulnak most a kórházakba, akkor olyan gócpont alakul ki, amilyen brutális aratás rendez.


Az alapbetegséggel küzdők között 10-20% is lehet a halálozás a COVID-nél.


Egy tömött váróban ez több tíz-százezer fertőzöttet jelentene.


Általánosan így is sok helyen az orvosok 10%-a megfertőződik a vírussal. Ha most rájukereszted a népet, akkor lesz abból 60% is, és akkor semmilyen kezelés nem lesz, nem hogy lélegeztetőgép...


Végül azt se feledjük, a szakorvosok és háziorvosok 35%-a 65 év feletti szóval egy jórészük meghalna a COVID-ben. Akkor aztán kb olyan maradandó és krónikus ütést kapna az eü, amit nem heverne ki.


Szóval lényegesen több érv szól amellett, hogy álljunk át sűrgősségire egy ideig, különben óriási eü katasztrófa lenne és ráadásul nagyon hirtelen.


Az idősek otthonában arat a halál... ez lenne a szakrendeléseken is sajnos :(

2020. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

... és az intenzív ellátás csak egy része ennek.


Az intenzíves lélegeztetettek fele túléli, tehát fel lehet belőle gyógyulni. Viszont ha nincsen, akkor dupla halálozás lesz, ahogy az olaszoknál... már le kellett vinni 60 évre az intenzív lélegeztető korhatárát.


Ha most lefertőzzük az orvosokat és a több százezer járóbeteget, akkor mennyi lélegeztetőre lesz szükség? 1 millió beteg esetén legalább 20 ezerre az optimista becslés szerint. Ha nincs, akkor mindenki meghal, köztük 50 év alattiak és fiatalok is.

2020. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Röviden: de

hosszabban: jaj szegény 100 évesek, nemlehet

2020. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"ha nincs akkor mindenki meghal" XDDDDDX

mind meghalunk literally sajnos

1 millió 65 év feletti orvos országa

2020. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet félreértnetően írtam:


"1 millió beteg esetén legalább 20 ezerre az optimista becslés szerint. Ha nincs, akkor mindenki meghal, köztük 50 év alattiak és fiatalok is."


Tehát ha nincs elég lélegeztetőgép, akkor mindenki meghal aki arra szorulna. Avagy az esetek kb 1-2%-a.


6 millió fertőzött esetén, ami a nyájimmunitást jelenti, ez 120 ezer kritikus eset és 60 ezer halott.

2020. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennének tömött várók, ha végre megtanulnának az állami ellátásban is időpontot adni normálisan(!), mint a magánrendeléseken. Hihetetlen bonyolult dolog és még beruházást is igényel (kockás füzet+toll).
2020. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Magánrendelésen is ott kell ülnöd 10-20 percet, de néha fél órát is. Aztán fizetsz 20 ezret.

Hiába van időpont, az EÜ ellátás nem óramű pontos, a magánrendeléseket sem lehet beosztani pontosan percre.


Egyszerűen egy szakrendelésre sokszoros embert raknak be, ezért nem 15 percet ülsz, hanem 2-3 órát. Sajnos a tömegellátás ilyen, ha nem ez van, akkor meg 1-2 éves várólisták lennének.


Egy biztos, a magánrendelések IS veszélyesek most sajnos.

2020. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor fele annyi embernek kell időpontot adni, mint amennyit normál körülmények között - várakozás nélkül - el tudnának látni. Még az is sokkal-sokkal több, mint a 0.
2020. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már most is elég sok orvos fertőzött és gócok kezdenek kialakulni a kórházakban.


Lehetetlen ezt a szart rendesen izolálni.


Ha erre ráeresztik a betegeket akkor az felér egy tömeges halálozással.


Ez megy az idősek otthonával is.

2020. ápr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!