Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyen esetben hasfogót szabad-...

Ilyen esetben hasfogót szabad-e bevenni?

Figyelt kérdés

Pontosabban Smecta-t, ami legjobb tudomásom szerint nem pont ugyanaz, mert megköt egy csomó káros anyagot, nem csak bent tartja.


Péntek óta van hasmenésem, ami az első másfél napban kb. végig, azóta csak esténként enyhébb lázzal is járt. Viszont nulla görccsel, hasi fájdalommal. Mára picit talán javult a hasmenés is (nem vizes), de még csak a tea-kétszersült-banán-főtt rizs étrendnél tartok.


Feltételezem, hogy vírusfertőzés, amire általában, főleg az elején nem szokták ajánlani. Az enyhülő szakaszban már bevethető vajon?


És ne nézzetek hülyének, de elég sok helyen írják a koronavírussal kapcsolatban is, hogy okozhat bélpanaszokat. Ha netán az volna, az úgymond "benntartásával" növelném az esélyét, hogy rámegy a tüdőre is, aminek egyelőre nyoma (köhögés/fulladás) sincs?



2020. ápr. 12. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már jobban vagy felesleges ilyesmit szedni, de tartsd még a diétát


Viszont az ügyeletes irvosnál kérdezz rá!

2020. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát napról napra jobb valamivel (bár pl. a fejfájás még mindig szinte folyton megvan, amit eleinte a lázra fogtam), de én is erőst tartok tőle, hogy ha elkezdenék normál ételt enni, visszaesnék..


Most tulajdonképp megvagyok, inkább reggel volt ma rosszabb. De gondolom, ha legkésőbb 5 napon belül (tehát keddre) nem múlik, akkor mindenképp orvos a vége.

2020. ápr. 12. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit én szoktam csinálni, az nem egy bevett dolog. Ugyan úgy eszek, ahogy eddig is szoktam. Ha fertőzés, márpedig miért ne az lenne, ki kell tisztulnia. Ehhez kell anyag, ami “kimossa”. Olyat nem eszek, amit nem kívánok, nyílván, de eszek normálisan. Nem a fehér lisztes keksz miatt lennék jobban. Amit te eszel, próbáld meg enni “békeidőben”. Szerintem én ettől a teás kekszes banános rizstől alapból befosnék. Hasfogót nagyon nem szednék. A szervezet nem hülye, ha hasmenésed van, az nem véletlen.

Nagyon fontos, hogy sokat igyál. Alsó hangon 2 liter vizet vagy teát, de ez a mennyiség az alsó határ alja. Ha ennyit iszol, akkor a legtöbbet tettél a gyógyulás felé.


Nem vagyok orvos, csak paraszti eszem van, meg néhány évtizedes tapasztalatom. Ne fogadd meg, nekem nagyon bejött a koplalásmentes hashajtó elleni kúra.

2020. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tuti tipp tolem neked: vegyél enterolt és szedd végig. A legtökéletesebb gyógyszer hasmenésre és bélflóra rendezésre.

Még egyszer: ENTEROL

2020. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!