Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akkor mit lehet tenni, ha...

Akkor mit lehet tenni, ha idős magatehetetlen szüleimhez költöztem, még a járvány előtt, hogy ápoljam őket?

Figyelt kérdés
Én járok hetente egyszer vásárolni stb. Otthonról dolgozom. Édesanyámat mosdatni, pelenkázni, etetni kell. Őt hetente 3 alkalommal viszik dialízisre,8 emberrel ül 1 autóban összezárva. Rajta van maszk, a többi emberen nincs. És ott van a 89 éves édesapám. És a 73 éves férjem, én 52 éves vagyok. Ilyenkor mit lehet tenni?

2020. ápr. 14. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit. Bízzunk a jószerencsében,

A dialízises fertőzést nehéz elkerülni... próbáljatok szerezni még FFP2-3 maszkot, és ne szégyelj ráadni egy védőszemüveget.


Ha valamelyik munkaruházatiban találsz festőoverált én még azt is ráadnám, de valami kapucnis széldzsekit.


Hazajőve pedig egy tranzitzónát kéne kialakítani, ahol minden ruhát levesznek és bezsákolodm egyből megy mosógépbe, a mami meg a kádba.

2020. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy min. ffp2-es maszk legyen rajta, és mosson alaposan kezet, arcot, ha hazajön és öltözzön át, nem sokat tehettek.
2020. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos anyukám nem tud járni, így 2 betegszállító hozza viszi 2 naponta. Ráteszik az ágyra. azt letakarom előtte persze , és kimosom, őt átöltöztetem, de kádba nem tehetem, a dialízis kanül miatt sem, csak szivaccsal tudom megmosdatni.Ha éppen nem olyan gyenge állapotban hozzák vissza, hogy nem lehet. A kesztyűt állandóan levették róla a központban, egyedül az eldobható maszk maradhatott...
2020. ápr. 14. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!