Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit szóltok a nyitás stratégiá...

Mit szóltok a nyitás stratégiájához? Zajló COVID-19 mellett újraindítunk mindent?

Figyelt kérdés

[link]


Oké értem, hogy a gazdaságnak lőttek, de nem fura kicsit ez a nyitás?


Hirtelen a karanténoknak lőttek, és Dánoknál iskola pl? Ennek mi értelme?


Közelében sem vagyunk a kínai csökkenésnek ahol hivatalosan 0 új fertőzés volt. Vagy Korea, Taiwan ahol már alig van új eset.


Vagy újabban EU szintű nyájimmunitás a cél?


Ezért kellene a 36000 ágy + 7-8000 lélegeztető itthon is?



2020. ápr. 15. 17:21
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Áh amúgy csak papíron lesznek ezek koronás ágyak. Így szedik be az adót.
2020. ápr. 15. 18:32
 12/28 anonim ***** válasza:
26%

Nem fura. Ésszerű stratégiának tűnik.


Meg mi az, hogy hirtelen? Elolvastad egyáltalán a cikket?

2020. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Dánoknál tegnapig csökkent az új esetek száma... most újra növekszik.


Holnap nyitják az iskolákat.


Ez a kínaiaknál nagyon nem így ment. A hivatalos adatok szerint több napos zéró új eset után oldották fel a korlátozásokat.


Azt írják, korlátozás csak a dinamikus fázisban kell. Abban reménykednek hogy több kicsi góc most nem fog 2-3 hét múlva exponenciális szakaszt okozni ami megtömi a kórházakat?

2020. ápr. 15. 19:47
 14/28 A kérdező kommentje:

[link]


Sőt a halálozás emelkedik trend szerint.

2020. ápr. 15. 19:51
 15/28 anonim ***** válasza:
71%

Miért más országokhoz viszonyítasz?

Mindenhol máshogy alakul.

Mi még nem tudjuk, hogy itt hogyan fog alakulni.

2020. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Tehát akkor f..szán senki nem tudja mit csinálunk itt EU-ban meg USA-ban 😃


Ugye a szakemberek csiki-csuki játékot jósolnak. Ha már elérte a kapacitást, akkor bezárnak 3-4 hétre... ha enyhül akkor azonnal nyitnak. Amíg aztán szép lassan le nem fertőzödik az a 60%... és ez így mehet hosszú hónapokig. Talán évekig is.

2020. ápr. 15. 20:03
 17/28 anonim ***** válasza:

Az elején nagy lelkesen egymásra licitáltak az országok, mert ez volt a sláger. Aztán rájöttek, hogy ez így mégsem lesz jó, mert tényleg nem lesz liszt. Én már az elején is mondtam, hogy nagyobb esetszámnál kisebb korlátozások lesznek, mert közben leül a gazdaság.

Itt is jól megetették a döntéshozókat - vagy maguktól ilyen hülyék (inkább utóbbi) - még 3 hete, hogy de itten majd egyszerre 36 ezren fekszenek koronával a kórházban, aztán jól be is vették.

Közben az is jó kérdés, hogy ha amputált lábbal, meg daganatos betegséggel hazazavarják a betegeket, akkor mit akarnak kezdeni 34000 emberrel lélegeztető gép NÉLKÜL? Mert ugye ennyinek nem fog jutni a 36 ezerből, vagy ha nem is kell, akkor ő sokkal kevésbé is fog rászorulni arra az ágyra, mint, aki eddig feküdt benne.

2020. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
#17, Kivonták a pénzt az OEP-ből, azok nem lesznek soha koronás ágyak.
2020. ápr. 15. 23:47
 19/28 anonim ***** válasza:
A korlátozásokat ha fokozatosan oldják fel, nem lesz gond szerintem. Lassan, 2 hetente újabb feloldással.
2020. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Hát elég szkeptikus vagyok.


Egyébként a mostani adatok 2 hetesek kb, mert aki 2 hete elkapta az most jelenik meg a statisztikában.


A korlátozó intézkedések is már másnap hatnak, de csak 2 hétre rá kezd csökkenni az új esetszám.

2020. ápr. 16. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!