Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinek van tapasztalata...

Akinek van tapasztalata herpesszel (szajon), erdemes herpeszkremet hasznalni?

Figyelt kérdés
Eletemben eloszor jott ki a szamom egy herpesz, most mar a szaraz repedezett stadiumban van , ilyenkor ha elkezdem kenni az jo? Vagy mar folosleges es jobb akkor kenni amikor meg nem alakultak ki a holyagok illetve meg nem szaradt ki? Elore is koszonom a segitseget
2020. ápr. 16. 17:51
 1/10 Hellmano ***** válasza:
Sima fogkrém is hatásos rá amúgy.
2020. ápr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
én beszéltem a háziorvosommal és azt mondta hogy meg se próbáljak rá fogkrémet tenni inkább javasolta a zovirax-ot és az jó volt
2020. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nálam herpeszesebb embert nem hordott a hátán a föld.

Rendszeresen előjött, volt, hogy körben teljesen olyan volt a szám. A krémek semmit sem értek.

Aztán egyszer egy doki felírt nekem gyógyszert. Telviran a neve.

Nagyon gyorsan elmúlt tőle a herpesz. Azóta eltelt kb. 10 év és soha többé nem jött elő.

2020. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Telviran +1
2020. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az elején hatásosabb a zovirax vagy más hasonló krém. Jelentősen az sem tesz csodát. Ugyanis a herpeszre nincs gyógymód sajnos. Sokan ajánlják rá a lecitint. Én próbáltam, nekem az sem segített. Ettől függetlenül sok embernek bevált. A fogkrémet én sem ajánlom. A zovirax vagy a lecithin esetleg a kettő együtt, de maximum gyorsítják a gyógyulást. Nem csodaszerek, viszont elég drágák...
2020. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, de akkor ebben a stadiumban ( teljesen ki van mar szaradva, darabokban mar le is esett ) erdemes beruhaznom egy kremre, vagy akkor mar inkabb hagyjam, hogy magatol kiszaradjon es elmuljon? Ha ilyenkor bekenem az felgyorsitja a gyogyulast vagy amikor mar ki van szaradva tok mindegy?
2020. ápr. 16. 18:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Holnapig kellene “csodat tennem”, (tudom nem fog elmulni se igy se ugy) de azert kerdezem, hogy meg gyorsan menjek el gyogyszertarba a kremert vagy akkor mar inkabb hagyjam?
2020. ápr. 16. 18:19
 8/10 Hellmano ***** válasza:
Nem tudom nekem volt fiatalkoromban párszor és akkor fogkrémet kentem rá, nagyon jól esett a jó erős mentol neki és 2 nap alatt simán elmúlott tőle. De mondom nekem ez már volt vagy 15 éve, mikor utoljára volt ilyenem.
2020. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Nem lecitin hanem lysine 😀

2020. ápr. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha már pörkök alakultak ki rajta, akkor fölösleges aciklovir tartalmú gyógyszert/krémet használni. Lehetőleg ne kenj rá semmit, hagyd, hogy magától gyógyuljon.


Legközelebb ezeket érdemes használni rögtön a tünetek jelentkezésétől:

- napi 5x200 mg aciklovir belsőleg (vényköteles, háziorvos írja fel, de ez a leghatásosabb)

- napi 500-1000 mg lizin belsőleg

- napi 5x aciklovir krém külsőleg


Én ezt a hármat szoktam egyidejűleg használni és garantált a siker. Márkákat nem írok, a hatóanyag a lényeg.

2020. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!