Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki miért szokott nagyon...

Valaki miért szokott nagyon ritkán betegnek lenni? (Pl. Hányás vagy hasmenés)

Figyelt kérdés
Neki valszeg nagyon erös az immunrendszere. Akinek normál immunrendszere van,milyen gyakran betegszik meg?
2020. ápr. 17. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban sokat betegeskedtem, akkor minden szezonban összeszedtem az aktuális nyavalyát. Felnőttként, amióta keresek annyit, hogy tudok költeni sportra is és aktívabb életet élek, azóta ritkábban vagyok beteg, és enyhébb lefolyású is, lázas több, mint 3 éve voltam utoljára, de az is csak egy megfázás miatt, mert reggel még meleg volt, aztán hirtelen lett hideg napközben, én meg nem ahhoz öltöztem, de másnapra semmi bajom nem volt.
2020. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Ez inkább genetikai okokra vezethető vissza.

Ez olyan mint a arc szimmetria, szépség, alkat, pénisz/mellméret, anyagcsere, intelligencia.


Ezek az alapok lényegében nem megváltoztathatóak, mert adottságok. Csak kilengések lehetnek és szinten tarthatóak/leronthatóak.


Egy átlag ember átlag immunrendszerrel, egészséges életmód mellett és egészségesen fejlődött (!) immunrendszer mellett átlag évi 1-2x beteg. Ritkábban komolyabb betegség is elkaphatja.


Pl én szar stresszes életmód mellett évi 2-3x voltam beteg(nátha, influenza), 5-10 évente volt komolyabb hányós fosós, vagy 2-3 hetes durva láz.


Egészségesebb életmód és rendszeres sport + kisebb stressz + heti 2 szunával sikerült javítanom átlag évi 0-1-2 nátha max. Ráadásul én elég fertőző taknyos irodában dolgozok, meg laborban fertőző állatokkal és anyagokkal.


Sztem kb ez egy átlag immunrendszer.

2020. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

... ja és igen, gyerekként teljesen más immunrendszerem volt. Többször kerültem kórházba hányós fosós kiszáradással. Folyamatos arcüreggyulladás gyötört évente.


Fülemet szúrták fel többször is.


Aztán 15 éves koromra kinőttem.


Unokahúgaim ugyan ilyrn gyöszösek, évi 5-6x is betegek, de már kezdenek javulni.


A gyerekek immunrendszere teljesen más és máshogy reagál. Hálisten a COVID ellen tökéletes nekik.

2020. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Én talán 5 éve voltam utoljára beteg úgy, hogy orvoshoz kellett fordulnom. A titok egyszerű, anyám végig vitamint szedett, én meg megkaptam mindenféle kötelező oltást, és bár tisztaság volt otthon mindig, nem volt jellemző ez az óvjuk a gyereket a szellőtől is mentalitás. De ami a legtöbbet segít, azok a gének. Ha jók a génjeid, kis túlzással atombiztos vagy.
2020. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Genetika. Nekem ritka erős a gyomrom, de pl az idegeim gyengék. Megehetem még a romlott ételt is, kávét mustárral, stb, semmi bajom nem lesz. De ha iszok egy kávét, 10 perc múlva garantált a pánikroham.
2020. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Én anno ovis meg iskolás koromban minden évben túlestem az egy kötelező téli hörghuruton meg náthán (himlőt meg ezeket nem számolom) és annyi volt. 2 alkalommal volt tüdőgyulladásom és egyszer influenzám, amúgy az utóbbi 10 évben még náthám is csak 2x volt. Szóval ezek a légúti cuccok eléggé elkerülnek de 8 évig laktam koliban és csak egyszer kaptam el hányás-fosást is, bár az szalmonella volt hála az igénytelen hűtőtársaknak. Nálunk alapból a család sem beteges, anyám és apám korabeli ismerősök marékszám eszik a gyógyszert, a szüleim meg bekapnak 1-2 évente egy náthát és annyi. A környezetemhez viszonyítva erős immunrendszerűnek tartom magam, amúgy mindennap sportolok és eszem vitamint de amíg ezeket nem tettem, addig is csak az a kis néhai megfázás volt (a tüdőgyuszi mindkét esetben fűtetlen szobában alvás következménye volt, az influenzát meg elkaptam mástól).
2020. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sosem volt még hányás-hasmenéses betegségem. (leszámítva a gyomorrontást, meg egyéb eseteket, de fertőzéses még sosem volt)
2020. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7/7 az tök jó😄

A gyomorrontás mitől volt?

2020. ápr. 19. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!