Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik a jobb helyzet koronavi...

Melyik a jobb helyzet koronavirus esetében? Ha valakinek gyenge az immunrendszere s beoltatja magát ha lesz vakcina, vagy ha valakinek erős az immnrendszere, s oltásellenes?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
A legjobb ha van esze. Mégis azt honnan tudni előre hogy egy ismeretlen vírusrra hogy reagál konkrét szemály immunrendszere?
2020. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem túl van lihegve ez az egész. Aki be van tojva, az oltassa magát, aki öreg, beteg, oltassa magát, de aki nem, azt hagyják békén.


Bár azon kattognánk, hogy olyan fejletté tegyük az egészségügyet, mint a németeké, és olyan szabaddá a halál fölötti saját döntést, mint a hollandok.

2020. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

A nyájimmunitás kialakításához nagyon sok embert be kéne oltani, függetlenül az immunrendszeretől.


Semelyik vakcina sem 100%-os. Lehet az 60% is...


Még a kanyaró vakcina sem, ott azért is kell oltani, mert olyan brutálisan magas az R0, hogy 95% kéne a nyájimmunitáshoz. Hogy megvédjük az 5%-ot, mindenkit be kell oltani. Hogy megvédjük azokat akiknél nem működött.


...

Influenzánál is csak 60% működik, de jó esetben enyhébb lefolyású lesz. Tehát még oltással sem lehetne végleg megszüntetni az influenzát.

...

Itt még nagyon sok a kérdőjel, de egy biztos, az egyén itt nem számít, csak a teljes populáció.


Ha mondjuk csak 30%-ban oltatják be az emberek magukat, akkor ugyan úgy éves pandémia lehet belőle, max kisebb csúcsokkal.


A legjobb lenne ha itt is inkább a lefolyást enyhítené, és már az is jó lenne ha 60%-ban védene. Akkor a kockázati csoportokat be lehetne oltani. Pl időseket elsőre, így a járvány nem állna meg, de a halálozás szelidülne.

2020. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Az első. Aki oltásellenes, az mindig buta, fogalma sincs, hogy működik egy védőoltás. ostoba emberek. De attól, hogy valaki nem oltatja be magát influenza ellen, vagy az új típusú koronavírus ellen, még nem lesz oltásellenes, csak mérlegelte, hogy ezek nem halálos betegségek és hogy neki van e félni valója tőle.
2020. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

...és az már most látszik, hogy a vakcina sem lesz 100%-os. Hiszen fertőzést köbetően is van egy elég jelentős emberszám ahol nem mutatható ki antitest.


Legutóbb olvastam 35 átesett pozitívnál 27-nél volt csak szerológiailag kimutatható.


Ez azt is jelentheti, még ha el is kaptad tünetesen megfertőződtél, lehet csak 70%-ban leszel immunis. Sőt a vakcina is valószínűleg ennyit érhet max.


Majd kiderül... hosszú távú nagymintás szerológai tanulmányok kellenek több ezer gyógyulton.

2020. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Egy ilyen ellen nem oltatnám magam. Magasabb az oltás kockázata, mint a várható haszon. Pedig abszolút nem vagyok oltás ellenes
2020. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

#6 Akkor ha lesz is oltás, az lesz mint a H1N1-el. Beleolvadt az éves influenzakeretbe és azóta is az adja a jelentős részét.


Vicces hogy pont a nyájimmunitásért hőzöngők cáfolják magukat: "én biztos nem oltom be magamat". Lényegében nyájimmunitást értelmesen csak oltással lehetne kialakítani, de ehhez nagyon sok embert kéne beoltani.


Tehát valószínűleg a nyájimmunitást így sohasem fogjuk megérni, egyszerűen az életünk tartós része lesz a SARS2.


Mivel sok autoimmun beteget, vagy immunhiányost, be sem lehet oltani, ezért őket csak nyájimmunitással lehetne védeni és a többiek beoltásával. Az pedig így sohasem lesz elérhető.


Így 2020-tól az autoimmun és hiányos betegeket halálra ítéljük kb. Sőt azon időseket és krónikus betegeket is akiknél nem hat majd a vakcina.

2020. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

... ennek tetejében ha kiderül, hogy a többi coronavirushoz hasonlóan nem alakul ki tartós immunitás, akkor az emberiséget innentől tartósan sok évre fogja súlytani ez a kór. Még oltás mellett is. Mert nincs elég, nem oltatják be magukat, vagy nem is ad tartós immunitást.


Tehát csak abban reménykedhetünk, hogy idővel a társadalom hozzászokik, valamennyi általános védettség kialakulhat és talán a hospitalizáció is lecsökken. Illetve találunk olyan szert ami a kórházi kezelést lecsökkenti/kiváltja az IC ápolást.


Reméljük már meg is találták a Remdesivir formájában... eddig 2 kórházi tanulmány és egy majomkísérlet nagyon pozitív eredményt hozott.


Ezt a vírust csak a tudomány győzheti le.

2020. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Az oltásra nagyon sokan reagálnak úgy, mint a betegségre, tehát egyáltalán nem veszélytelen.

Az immunrendszer a lényeg. Azt kell erősíteni. Ha valaki eleve beteg, ennek is ki van téve. A víruspánik meg a médiának üzlet, a bankoknak üzlet, logikus hogy túlpánikoltatják a népet, a sok agymosott meg beszopja és hagyja hogy átprogramozzák zombivá.

2020. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
gyakori emlékeztető oltásokkal fenn lehet tartani a védettséget. én inkább azon nevetek, hogy ugyanazok hangoztatják, hogy jobb elöbb tulesni rajta s nem bezárkozni, akik oltás ellenesek, közben pedig a betegségen tulesés sokkalta veszélyesebb egy oltás sorozatnál, de statisztikailag még a fertözöttség is százszor veszélyesebb egy oltás sorozatnál, de csak kb annyi véetséget ad mint egyetlen egy oltás.
2020. ápr. 19. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!