Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek, ha évente kb 6-7x...

Mit tegyek, ha évente kb 6-7x vagyok beteg, vagy többször is?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, egy évben kb 5x van minimum mandulagyulladásom. Többi csak ilyen kisebb influenza. Valaki tudna adni valami tippet? Amikor mandulagyulladásom van mindig elküldenek vérvételre, ott pedig csak annyi, hogy gyulladás, nem hiszem, hogy lenne komolyabb bajom ami miatt ennyiszer vagyok beteg.

2020. ápr. 20. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Olvass szépirodalmat. Mégis milyen tippet vársz? Tippmix?
2020. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de elég sok szépirodalmat olvasok, nem tudom miért kell bele kötnöd az emberbe :)

Ez egy elég hasznos tipp volt, úgy gondolom, sokat érek vele.

Valamilyen immunerősítőre gondoltam, de ha neked ez egy jó tipp, akkor te is ezt tehetnéd, immunerősítő helyett te is olvashatnál szépirodalmat, lehet rád férne ;)

2020. ápr. 20. 18:01
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötöttem beléd, csak a totál degenerált a kérdésed. Egyél C vitamint. Vagy mi az istent vársz, hogy majd elmúlasztjuk a mandulagyulladásod?
2020. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nincs is komolyabb bajod, ezt jól hiszed. Ha évente 2-3 alkalomnál többször gyullad be a mandulád, akkor azt ki kellene venni. Alapesetben védekező szerepe van, de van, amikor többet árt, mint használ. Lsd.gyakran begyullad. Ezzel nincs mit csinálni, hiába szedsz immunerősítőt. Nem is értem, hogy az orvosod miért nem vetette még fel a kivételét.
2020. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Talán ki kellene szedetni a manduláidat, az orvosod nem javasolta még?
2020. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem értem, az ilyen embereket mint te. Minek írsz ide, ha fogalmad sincs semmiről, és még te próbálsz belekötni emberekbe? Nyilván sok C vitamint eszek, illetve multivitamin étrendkiegészítő tablettát is iszom. Ettől függetlenül, olyan immunrendszer erősítőre gondoltam, mint a propolisz, vagy hasonló, amit be tudnék szerezni. Amúgy meg tudtommal a D vitamin sokkal fontosabb mint a C vitamin a szervezet védekezőképességéhez, lehet ez nem így van, de elég sok helyen olvastam ezt. Ettől függetlenül, napi 500 mg C vitamin tuti meg van, szerintem több is, nem nagyon szoktam számolni. Inkább menj tippmixezni ;)
2020. ápr. 20. 18:05
 7/16 A kérdező kommentje:
2 mandulámat kivették amikor még kicsi voltam azt hiszem, viszont az orvosom nem nagyon szólt még eddig semmit, hogy ki kéne venni, anyám se akarja valamiért kivenni :D
2020. ápr. 20. 18:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Szharrt sem ér egyik tabletta sem , sem immunerősítő . A mű dolgok sok cukor só úditő sok főt dolog egyoldslú fehérje többletek okozzák .
2020. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom az orrmanduláidat vették ki kiskorodban.


Ha egyéb tüneted nincs (tehát más problémát nem okoz) akkor nem szabad kivetetni a manduládat.

Viszont legalább napi 4000 mg C vitamint és 4000 NE D vitamint szedj. És legyen otthon Strephen (ebben van enyhe antibiotikum), ha mégis kezdene a torkod kicsit fájni, azt szopogathatsz és akkor emelni a C vitamin adagon akár 6-8 g-ra.

2020. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

És mi honnan az istenből tudjuk, hogy te mire gondolsz? legyünk gondolatolvasók.


Kérdezni is tudni kell... de ne aggódj, vár a közmunka.

2020. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!