Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes a vitamint egész...

Érdemes a vitamint egész évben szedni?

Figyelt kérdés

Novemberben kezdtem el multivitamint szedni, mert gyakran fájt a torkom. Télen nem voltam beteg, gondoltam tavasztól abbahagyom, mert úgyis lesz nemsokára friss zöldség/gyümölcs, de jött a koronavírus, úgyhogy szedtem tovább. Lassan elfogy a vitaminom. Szerintetek érdemes még egy adagot venni, vagy nyáron nem szükséges szedni, ha sok zöldséget, gyümölcsöt eszek?

N


2020. máj. 2. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező, a világban évezredek óta propagandák tartják életben a hatalmi világot, a politikusokat is bábként tartva, a net világában ráadásul a népszerű fórumokra is rázúdítják az embereiket.


Ergo: a PROPAGANDISTÁK (meg mellesleg a hétköznapi emberek egy része) úgy is azt mondja, hogy szedd, mert jó pénz nekik még ha szintetikus szir-szer a legtöbbje és lerakódik a vesében érfalakon stb, vagy ha úgy fúj a szél:"ne szedd", azért, mert a mezőgazds.területek jó részének talaja egyre tápanyagszegényebb, és a növények épphogy csak tartalmazzák az elegendő vitaminokat - habár természetes arányban, nem úgy, mint a szerek.


Visszakérdeznék: mit lehet érni avval, hogy vitaminokról fórumokon érdeklődünk? A kampányolók nem szakmai okokból fognak válaszolni, hanem mikor honnan fúja szél (érdekeikből), aki meg szakmai választ ad, azokat az előbbi (téglácskák) meg igyekeznek lejáratni, alaptalanul leszólni, lepontozni, vagy mikor épp félmegoldásokkal, féligazságokkal zavart kelteni.


GONDOLKODJATOK ÖNÁLLÓAN végre emberek! Kicsit te is teszed, kérdező, mégis bizonytalankodsz. Kellene persze a szakmai vita a dogmák helyett, de az olyan vita ha van is néha, akkor sajnos egyoldalú szokott lenni, az egyenlőtlen erőviszonyok miatt.


Hallgass tehát a szívedre és az eszedre, gondolkodj önállóan, plusz olvass el minél több alter forrást is, és dönts, ezt javaslom. De egy népszerű fórumon a propagandisták válaszai vannak túlsúlyban ezt mindig tartsd szem előtt... És erről kevesen tudnak (sokszor a "bennfentesek se tudják", ha értesz), bár szerencsére egyre többen rájönnek.


Az emberek ébredeznek a koronavírus félelempropaganda kapcsán is, orvosok szólalnak meg egyre többen, hogy nem több a korona, mint egy szokásos influenza járvány, mégis elveszik az emberek jogait úgy, hogy a sok agymosott birka még kéri is saját maga még inkább rabszolgaságba taszítását! Utóbbiból egyre kevesebb van már, szerencsére.


Ezer évek óta a legtöbb fontos területen, pl tudományos területen is elnyomás uralkodik, többnyire féligazságok formájában, a józan ész és józan vita helyett (mert az akadémia általában nem hajlandó szakmai vitába bocsátkozni a dogmáikkal szemben), a koronavírusig terjedően is.

2020. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szedném májustól, lesz sok friss zöldség, gyümölcs, egyél salátákat, főzelékeket, hagymát, fokhagymát, legyél sokat a friss levegőn, ahol ér a napfény, így a D vitamin adagod is megkapod.
2020. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Én is ìgy gondolom!! Csak a koronavírus miatt szedtem tovább, de akkor ha elfogy nem veszek többet őszig. Köszi a válaszod!
2020. máj. 2. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"gyakran fájt a torkom"


Mégis mitől? Inkább forralt, forró vizet igyál, az többet segít. A hideg, jeges, szénsavas vackokkal szokás önkinyírást végezni, természetesen nem szólna a gyógyszeripar, nem érdeke.

2020. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4: Miért kell neked is kötekedni? Az első válaszoló írását sem bírtam végigolvasni.

Igen gyakran fájt a torkom, sajnos gyakran megfáztam ősszel. Ne okoskodj már, szerintem nem vagy orvos. Mivel tudom hogy érzékeny a torkom a hideg italokra, nem szoktam olyanokat inni, főleg nem ősszel. Voltam háziorvosnál abban az időben, konzultáltam vele nyilván.

Egyszerűen egy igent vagy egy nemet kellett volna a kérdésre válaszolni. Sajnálom, hogy ezen az oldalon folyton ez a rosszindulat megy. :( Ezért nem is szoktam kérdést kiírni.

2020. máj. 2. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!