Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi az oka annak hogy úgy...

Mi az oka annak hogy úgy csökken a megbetegedések száma a világban hogy a fegyelem lazul?

Figyelt kérdés
Embereknek elege van a bezártságból így tudom hogy egyre jobban jönnek ki az emberek és tartják a kapcsolatot és ennek ellenére egyre kevesebb a fertőzés
2020. máj. 4. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb helyen nem a fegyelem lazul, hanem a szabályok, amit az emberek továbbra is betartanak!

Másrészt meg ez még véletlen sem azt jeletni, hogy csordákban mászkálnak mindenfelé, viszont a maszk mindenhol kötelezö, és ezt be is tartják (kivéve MO-on, ott vannak, akik nem fogjßak fel, hogy ennek van értelme)

Az új fertözések száma meg azért csökken (már ahol, mert nem mmindenhol), mert az emberek megszoktak és alapnak vesznek olyan viselkedési normákat, amik csökkentik a kockázatot, másrészt meg elég sokan már átestek a fertözésen.

2020. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Az embert naponta éri milliónyi ártalom. Ha az immunrendszer jól működik, úgy eshet át fertőzéseken, hogy észre sem veszi. A termelődött ellenanyag nem vész el, hosszú idegig védetté válik az ember az újbóli fertőzés ellen.

Ahogy múlik az idő, úgy lesz egyre több ember védett.

Ellentmondásosnak tűnhet a dolog, mert ha így működik a dolog, akkor sok kontakt hozna eredményt, nem az elszigetelődés. No igen, de vannak sokan, akik bizony súlyosan megbetegednek.

Az egészségügy nem tudná kezelni, ezért kell a fékezés. Hogy ne kelljen egyetlen orvosnak sem arról dönteni, hogy ha van két megmenthető betege, de csak egyet tud ellátni, melyik élhessen tovább, melyiket engedje el.

2020. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sosem hallottál arról, hogy még egy erős járvány is kimerül, kifut? (ez nem az, csak fel van fújva) Sem arról, hog az emberek zöme meg sem kapja, mert erős az immunrendszere?
2020. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok azoknak, akik egy értelmes választ képesek voltak nullára lepontozni (2.) Ha a hülyeség fájna…

Pontosan az az oka, amit leírtam, semmi más.

2020. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4. És mi van az Izraeli professzorral aki szerint a vírus más ok miatt is lassul.

Meg elemzők szerint virológiai immunológia oka is lehet a csökkenésnek.

2020. máj. 4. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Sem az izraeli professzor, sem más szakemberek nem állítanak azzal ellentétes dolgot, amiket írtam.
2020. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Furcsa, ahogy az első két válasz lényegét tekintve nagyon hasonló, mégis az első magasra értékelt, a második nullára lenyomott. A kulcs ott van, hogy már sokan átestek a betegségen, védetté váltak, akár minden tünet nélkül is.
2020. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nemrég kezdtek el lazítani, a vírus átlag lappangási ideje lehet 1-2 hét. Összerakod?
2020. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. Vannak országok ahol már régebb óta lazítanak és mégis csökken, illetve attól még hogy lazítottak az ember jobban megszegték a korlátozásokat
2020. máj. 4. 13:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokan áteshettek már a betegségen, akár tünetmentesen. Az igazolt számok és a valós adatok között sok lehet az eltérés, és nem azért, mert bármit is titkolnának vagy kozmetikáznak, egyszerűen nem mindenkit tesztelnek, például akinek nincsenek tünetei, vagy csak egy sima náthára hasonlít, még orvoshoz sem megy el feltétlenül, nemhogy tesztig eljutna. Szerintem a valós halálozási arány ennek fényében sokkal alacsonyabb. Nem mondom, hogy feleslegesek a korlátozások és a bevezetett intézkedések, sőt, örülnék, ha más vírusos időszakban is hordanának a betegek maszkot és nem taknyolnának/köhögnének össze másokat a tömegközlekedésen mondjuk minden ősszel (én fogok hordani, legalább máskor is hasznát veszem a textil maszkjaimnak), meg a kézmosás, nonszensz, hogy felnőtteket kellett rá megtanítani, azért megjegyzem, ennyire alaposan minket még óvodában sem tanítottak, pedig én odafigyeltem eddig is a kézmosásra, de vannak olyan felnőttek, akik nemhogy alaposan, de sehogyan nem mostak kezet akár WC után, remélhetőleg most már fognak.
2020. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!