Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Társasházi liftekben hogyan...

Társasházi liftekben hogyan védekezzünk?

Figyelt kérdés

Mai eset:

8.-on lakok, beszállok egyedül. Megáll a 6.-on, beszáll 2 ember. 5.-en még 2. Így már öten szorongunk bent, mire leér. Vagy el kéne felejteni a liftet egy darabig és lépcsőzni? Az nekem még necces mert decemberben volt egy térdműtétem. :/



2020. máj. 6. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az a két opció van, hogy lifttel mész le vagy gyalog mész le. Addig mész lifttel, amíg nem jön valaki más, aztán kiszállsz és a maradékot legyalogolod.
2020. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mondanam hogy kedvesen kerd meg az embereket hogy varjanak mig kiurul a lift, de nem hiszem hogy sok magyar megerto lenne veled :(
2020. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagy ki kéne kapcsoltatni a gyűjtő módot. Azaz ha én a nyolcadikról megyek le, aki hívja annak csak utána menjen vissza, miután lent kiszálltam.
2020. máj. 6. 12:36
 4/10 Hellmano ***** válasza:

Variációk .:


- gyalogolsz

- liftezel, de ha nyílik az ajtó kiszállsz és onnan gyalogolsz

- kidobsz egy kötelet az ablakon és azon közlekedsz, igaz a 8.-ra felmászni kicsit húzósabb és lehet öngyilkossági kísérlet miatt kihívnák a rendőröket is :D


Amúgy meg ne liftezz, mert az annyira kicsi terület, hogy ha oda beprüszköl valaki azt szopogatod te utána, mivel sehová nem tud eltűnni onnan, nem is beszélve, ha direkt leprüszköli a gombokat stb. de a levegőben is sokáig lebeg a liftben. Nem véletlen az egyik legkönnyebben elkapható hely a lift.

2020. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdéskör nekem is eszembe jutott. A hírhedt operatív elitgárda erre sem tért ki soha, pedig...

Közöskedvencet, lakszövet, újságírót az indextől kell meginterjúvolni.


- Az ajtó ne csukódjon be örökké, hanem maradjon nyitva, szellőzzön.

- Ha lefelé megáll, nem szállhat be új emberke, idős sem.

- A gombokat az ajtónyitó műanyag bizbasszal nyomogasd.

2020. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
+ a liftben, lépcsőházban (mindenközös zárt területen, boltban) maszkolj.
2020. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Én tuti gyalog mennék. Én a negyediken lakom, nálunk van lift, de már két hónapja nem használom, pedig a térdem nem köszöni meg, de inkább, mint, hogy elkapjak valamit.
2020. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne tisztességes szellőzés a liftben, nem kéne betojni.
2020. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Gumióvszerrel.
2020. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már 5-en vagytok bent, nem tudsz letérdekni. Ketten még sima ügy, hárman már nem fértek csak állva és egyik a tükörnek fog támaszkodni. De öten... fujj.
2020. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!