Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a 👑 virus miatti korlátozás...

Ha a 👑 virus miatti korlátozásokat feloldják, azzal lényegében halálra ítélik a krónikus betegeket?

Figyelt kérdés
És itt nem az idősekre hanem pl. a középkorú autoimmun/szív- és érrendszeri betegekre gondolok. Oké, hogy a makkegészséges fiatalok alig várják a nyári bulikat, a nagycsaládosok pedig a közös sétákat és nyaralásokat, de én pl. 26/f vagyok nemrég diagnosztizáltak Bechterew-kórral ami egy autoimmun reumatológiai krónikus betegség, nem halálos, de az életem végéig tartó biológiai kezelés miatt gyenge marad az immunrendszerem és én továbbra is ki leszek téve a vírusnak és nem csak azért mert kénytelen vagyok betartani a szabályokat. Magyarul idő kérdése, hogy mikor kapom el a vírust, ami baromi veszélyes számomra, amíg nem tűnik el teljesen vagy nem lesz hatékony ellenanyag. Vagy a hozzám hasonló embereket egy törvényhozással nyugodtan fel lehet áldozni, hiába élhetnék még 30-40 évet normális kezelés mellett?

2020. máj. 9. 22:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Miért ítélnek halálra? A krónikus betegek vigyázzanak magukra és maradjanak otthon. Azért mert néhány ember krónikus beteg, ne várd el hogy a társadalom döntő többsége otthon kuksoljon munka nélkül meg hónapokig.
2020. máj. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Salx Narval ***** válasza:
93%
Nézd, nekem több krónikus betegségem is van és már fiatal sem vagyok de nem úgy élem meg a tilalom feloldását mint a halálos ítéletemet. Próbáld magad minél jobb egészségi állapotban tartani és persze azért óvatosabb legyél. A korlátok lazítása ránk nem vonatkozik, nekünk kell az eddigieknél is jobban vigyáznunk magunkra hiszen egy sima megfázás is gond lehet. Igen ha lesz oltóanyag akkor lehetünk nyugodtak, bár én most sem pánikolok csak az idős szüleimet féltem. Kerüld a tömeget, hordjál magaddal kézfertőtlenítőt, ha teheted kerüld a tömegközlekedést, erősítsd magad, legyél sokat a friss levegőn én legalábbis ezt teszem aztán majd csak lesz valamiféle szer ami megoldást jelenthet, persze ettől még nekünk továbbra is vigyáznunk kell. Tudod nekem már nem furcsa ez évek óta magam által állított korlátokkal élek.
2020. máj. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos igen. Meg az időseket is, és igazából bárkit, mert akárkire veszélyes lehet a koronavírus. Mindezt a fogyasztói társadalom kielégítése érdekében, és hogy a multik zsebe tömve legyen.
2020. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
👑 vírus xDDD
2020. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Felvan készítve az egészségügy a terhelésre úgy hogy mostmár szabadon engedik a vírust ez volt a cél csak így nem fogják kimondani.

Én teljes mértékben megértem azokat az embereket akik félnek, de nem élhetünk így örökre mert ez nem élet.Nem csak a gazdasági válságról szól ez hogy amíg otthon maradunk napról napra jobban fokozzuk és közelebb kerülnénk egy államcsődhöz.Meg nem is arról van szó hogy nincsenek bulik meg lerészegedések nem lehet beülni egy kávézóba stb.Nálam a hétvégi éjszakai élet a kocsmákba arról szólt hogy ledolgoztam a hetet megérdemlem a kikapcsolódást és jól esett.Mivel egyedüli vagyok nehezen dolgozom fel ezeket a korlátozásokat lelkileg és más emberek is járnak az én cipőmbe nincs mindenkinek családja meg nem köt ám le az xbox az idők végezetéig és nem is egészséges.A céltalan tekergés az erdőbe és a parkba ücsörögni egyedül nem ad lelki felszabadulást.Depresszió és szorongás ezt váltja ki a bezártság és ez magával hoz hosszú távon egészségügyi problémákat is szóval mondhatjuk azt is hogy az otthon maradásba is be lehet betegedni akik hajlamosak ezekre.Öngyilkosságra való hajlam és még segítséget se kapsz mert nem rendel az agyturkász érted.Ezeken így nem gondolkozik el senki aki azt kéri hogy maradjunk otthon meg nem igaz hogy nem bírunk ki egy nyarat szórakozás nélkűl.

2020. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező emberek közé menned.
2020. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Svédországban és Japánban be sem vezettek komolyabb korlátozásokat, mégsem halt meg minden krónikus beteg.
2020. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

Kedved kérdező, ugye nem várod azt el, hogy a kronikus betegek miatt majd otthon fogunk kuksolni meg hónapokig? A te sajt dolgod, hogy vigyázz magadra, nem az én, mi dolgunk, akik alig várjuk, hogy igen, mehessunk strandra, moziba, színházba stb.

Vigyázz magadra, és ne várd el másoktól ezt az áldozatot.

2020. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
A telefon felulirt, elnézést az elírások miatt.
2020. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#8: Ja aztán én leszek a gyík meg a lúzer, hogy 35 fokos nyári napokon is maszkot hordok (amikor már nem lesz kötelező) miközben mindenki a se**emben turkál a tömegben. Azt ugye meg nem tehetem meg, hogy emberek közé ügyintézés céljából ne menjek, amikor már home office-ra/online ügyintézésre se lesz lehetőség, mert "megszűnt a vírus". De nézhetem a jó oldalát is, mert ha krónikus betegként meg is halnék a korona miatt, akkor legalább a krónikus betegségem miatt nem kell egy egész életet leszenvednem.
2020. máj. 10. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!