Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun betegek! Valakinek...

Autoimmun betegek! Valakinek sikerült-e kigyógyulnia a betegségéből? Ha igen, hogyan és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Nálam egy nagyon súlyos autoimmun betegséget állapítottak meg nemrég. Azóta se tudom feldolgozni és az életem már sose lesz a régi. Lehet, hogy pszichésen is totál le fogok épülni. A legrosszabb, hogy idővel mozgáskorlátozottsággal jár szóval azt se mondhatom, hogy legalább idő előtt elpatkolok és ennyi, nem kell tovább miatta aggódni. A biológiai terápiát remélhetőleg el fogom minél hamarabb kezdeni, mert más lehetőség nincs, hogy ne súlyosbodjon a problémám. Ráadásul nem is tehetem meg, hogy alternatív módszerekkel kísérletezgessek, mert ketyeg az óra, de azért érdekelne, hogy van-e köztetek olyan, akinek sikerült kigyógyulnia a betegségéből és azóta is makkegészséges?

2020. máj. 12. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
A pszichés leépülésed nem is jövő idő, szerintem már bőven benne vagy, ha azt nézzük, hogy naponta írod ki ugyanazokat a kérdéseket már hetek óta és írtunk már le neked nem egy megoldást, de úgy látszik hogy az önsajnálat az kényelmesebb, mint fogni a google-t és utánanézni a lehetőségeknek. Én például "kigyógyultam" gyógyíthatatlannak mondott krónikus, autoimmun állapotból, amire életem végéig tartó gyógyszeres kezelést irányoztak elő, le is írtam neked, hogyan és hogy egy csomó más autoimmunitással küzdő ismerősömnek segített ugyanez, függetlenül attól, hogy milyen területen jelentkezett a problémájuk.
2020. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: Egyrészt igen, MÁS JELLEGŰ kérdést más kategóriában írtam már ki a betegségem miatt, de most végignéztem a többi között és semmilyen olyan kérdésem nincs jelenleg, ahol konkrét gyógyulási tapasztalatra kérdeztem volna rá. De ha tudsz ilyenről, akkor privátban légyszi linkeld már, mert biztosan nincs.
2020. máj. 12. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Nálam autoimmun eredetű hepatitist állapítottak meg, már 4 és fél éve. Imurant szedek, azóta már csökkentették az adagom. Nemrég váltottam orvost, mert a korábbi doki nem akart róla leállítani, pedig szünetet kéne tartani és amúgy sem szabad örökké szedni. Nekem már kezdi leszedálni az immunrendszeremet, aminek jelei vannak / különböző, nehezen kezelhető fertőzések, fáradékonyság,hajhullás, stb. /. Úgyhogy valszeg sikerül leállnom róla. Bízom benne, nagyon. Legszívesebben leállnék vele, magamtól, ha őszinte akarok lenni. Amúgy is jó a vérképem, meg a májfunkcióm, érthetetlen, hogy miért erőszakolják belém ezt a gyógyszert. Sajnos, az orvosok tömik a beteget gyógyszerekkel, az sem számít, ha inkább ártanak vele. Ez is csak üzlet, nekik és a gyógyszergyáraknak is. Nem is biztos, hogy autoimmun beteg vagyok, csak azzal"kezelnek". Sajnos, nagyon úgy tűnik, hogy amire nem találnak magyarázatot az orvosok, azt az immunrendszerre kenik. Csomó "autoimmun betegség" létezik, vagy inkább nincsenek is... Valószínűleg kimutathatatlan kórokozók állnak a háttérben, méreganyagok és a stressz.

Nekem egy természetgyógyász ismerősöm ajánlott valami biorezonanciás terápiát, lehet, hogy kipróbálom a kezelést. Meg, akármennyire "tiltotta" a korábbi dokim, igenis erősítem az immunrendszeremet vitaminokkal, méhpempővel. Nem engedem, hogy tönkretegyenek.

2020. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, az elmúlt 20 napban 14 kétségbeesett kérdést írtál ki és még mindig írogatod ki őket. Önmagad ellensége vagy ezzel, hogy itt pörgeted magad, fenntartod a stresszt és a parázást. Ha tényleg a megoldás érdekelne, belépnél közösségi oldalakon autoimmun csoportokba és egy csomó kérdésedre választ kapnál. Pl. sok az autoimmun képet mutató fiatal? - Igen. Lehet javítani az állapoton gyógyszerek nélkül is? - Igen. Mennyi idő alatt lehet javítani? - Sok. Lassan kialakuló elváltozások lassan alakulnak vissza.

Nézhetnél alternatív autoimmun terápiákat - lásd. autoimmun protokoll.

De ahhoz, hogy ezeket a válaszokat egyáltalán meglásd, le kéne higgadni. A stressz, para teljesen beszűkítik az ember gondolkodását és kifejezetten rossz hatással vannak az immunrendszerre. Legalább annyit megtehetnél a saját érdekedben, hogy valamilyen módszerrel lehiggadsz.

2020. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!