Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért fázok meg nagyon könnyen...

Musztafa Kebab kérdése:

Miért fázok meg nagyon könnyen? Sehol sincs rá megoldás eddig, pedig agyonkutattam már a netet megoldás után (az eddigi háziorvosaim pedig hozzá sem tudnak szagolni a dologhoz.

Figyelt kérdés

Sajnos extrém könnyen megfázok. Például már egy kis hideg fuvallat a lábamra és azonnal tele az orrom takonnyal és tüsszögnöm kell. Sok ember sapka nélkül el van az év hidegebbik felében, azonban ha én nem veszek fel sapkát és sálat, azonnal elkezd kaparni a torkom és lázasodik be a fejem. Nem jobb a helyzet a tavasz első felében sem. Ajánlották már, hogy szedjem a vitaminokat meg sportoljak, mert azon múlik, de ez nem igaz, mert hiába élek sportos és egészségesen táplálkozós, vitaminszedős életvitelt, mégsem használt semmit sem, míg emberek, akik egészségtelenül élnek és nem sportolnak, kutya bajuk sincs a hidegtől. Node akkor mi lehet a megoldás? (Allergiám nincs, csak a hidegre, mert az az azonnali kiváltó tényezője annak, hogy megbetegszek.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 13. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Glutenmentes dietat probald ki. De egyebkent erdemes lenne kivizsgaltatni, nem-e ez valami immunhianyos betegseg, hogy ilyen konnyen lebetegszel.
2020. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legalapvetőbb vizsgálat először is egy vérkép lenne, valamint méretnék egy D-vitamin szintet is ( én is sportolok, egészségesen eszem, sokat vagyok a szabadban mégis mérhetetlenül alacsony volt a D-vitamin szintem)

Fontos az is, hány éves vagy.Ez az immunhiányos betegségek miatt kérdezem. Valamint általában felső légúti tüneteid vannak, vagy tüdőgyuszi, beonchitis is szokott? Milyen gyakran szedsz antibiotikumot? Tavaly hányszor voltál beteg? Elég szégyen, hogyha a háziorvos nem jutott el idáig...

2020. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es: az, hogy glutént viszek a szervezetembe okozhat olyat, hogy nem bírom a hideget, ha gluténérzékeny vagyok?


Ennek az immunhiányos dolognak feltétlen utánanézek. Gondolom vérvétel alapján tudják ezt megmondani. A gluténos dolgot is vérkép alapján tudják megmondani?


2-es: erről a D-vitamin dologról a napfény ugrik be elsőnek, hogy az javítja. Most szedek multivitamin készítményt kb. egy hónapja és tartalmaz D-vitamint is, szóval valószínűleg nem ez játszik nálam.


29 éves vagyok. Ahogy hideg levegő ér megtelik az orrom takonnyal és tüsszögök, rosszabb esetben "belázasodik" / felforrósodik a fejem és baszakszik a torkom.


Nem szedek antibiotikumot. Mert kéne? Én olyasmit hallottam/olvastam még róla, hogy káros.


Pontosan nem tudom, hogy hányszor voltam beteg, néhány alkalommal jutok csak el keresőképtelenségig vele, mert elég elővigyázatos vagyok (langyos vizet iszok, melegen öltözök, fűtve van a szobám), de ha picit is elővigyázatlan vagyok (nem veszek sálat, sapkát, kihűl a szobám, hideg vizet iszok, hideg vízben zuhanyzok) azonnal megbüntet az Isten!


Háziorvos h*lye, mint a f*sz, csak igazolásokat ad ki. Amikor szarul voltam nem hitt nekem és burkoltan meggyanúsított vele, hogy hipochonder vagyok, szóval kénytelen voltam tünetet váltani a későbbiek során. (Azért nem hitt nekem, mert a megfázás tünetei közül akkor nem volt orrfolyásom és tüsszögésem, "csak" az ezzel járó gyengeségérzet és szédülékenység, ami ugye a betegség rosszabbik része, de ez számára láthatatlan volt.

2020. máj. 15. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Azert kerdezte az egyik valaszolo az antibiotikumot, mert a rendszertelen, esznelkuli antibiotikum szedes is legyengitheti ennyire az immunrendszert.
2020. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is elég rosszakat olvastam róla. Úgy tűnik meg van a megoldás: vazomotoros nátha.


Magamtól a büdös életben nem jöttem volna rá erre, pedig évek óta dúrom a netet infók után. Már csak ki kell találnom, hogy hova menjek ezzel. Fül-orr-gégészetre vagy allergológiára? No meg hogy a koronavírus járvány miatt fogadnak e engem?

2020. máj. 15. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ful-orr-gegeszetre, elsokorben mindenkepp. Maganrendelesek mar vannak, nem tudom, hogy az SZTK-k visszaalltak-e mar a rendes kerekvagasba.
2020. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. máj. 18. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!