Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Barátnőmnek előttem volt pàr...

Barátnőmnek előttem volt pàr kapcsolata, nem kevés.. Nem is ez a lényeg, hanem hogy az egyik srácról kiderült, hogy volt pasija (lehet hogy pletyka).. Most attól tartunk, hogy HIV fertőzöttek lehetünk. Mennyi lehet az esélye ennek?

Figyelt kérdés
2 hónapja vagyok a barátnőmmel, be vagyok jelentkezve HIV tesztre. Törvényszerű, hogy minimum 3 hónap kell ahhoz hogy kimutassák a fertőzést? Mik lehetnek a korai tünetei? Barátnőm szokott beteg lenni, fáj a torka, köhög. Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de legyetek szívesek segítsetek.. Magyarországon hány HIV fertözött van, területileg hol, melyik megyébe, és mennyi az esélye hogy egy huszonéves elkapja?

2020. máj. 15. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

...előttem volt pàr kapcsolata, nem kevés... az egyik srácról kiderült, hogy volt pasija...

Most akkor mi a probléma, az hogy többről nem derült ki?

2020. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
"volt pàr kapcsolata, nem kevés" - persze, így simán lehet HIV-fertőzött, de ugyanúgy elkaphatta bárkitől, mint a meleg sráctól. Sőt, ha esetleg neked is sok kapcsolatod volt eddig, akkor tőled is elkaphatta... Ha azok is vagytok, nem valószínű, hogy kiderül, honnan "szereztétek".
2020. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha annyi eszetek vam, hogy 2 hónapos kapcsolatban gumi nélkül myomjátok, akkor nem csak HIV-tek lehet, szóval teljes STD tesztet kéne csináltatni
2020. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs panaszunk, neki se volt. 2 éve volt Hiv szűrésen, véradáson. Rendszeresen jár nődokihoz, odafigyel magára. Segítséget szeretnék kérni, nem kritikát. Van értelme a lehetséges fertőzés (1,5-2 hónap) utàn elmenni szűrővizsgálatra? Mutathat fals eredményt? Magyarországon sok fertőzött van? Nagy az esély elkapni?
2020. máj. 15. 12:29
 5/12 anonim válasza:
100%

HIV szűrésről pár infó:

3héttel az aktus után lehet menni tesztre, addig nem mutatja ki a vírust. De ha csak pároddal szexeltél menjetek el egy gyors szűrésre.. be se kell jeletkezni pl Budapest Karolina rendelő.

Én, mint HIV fertőzött 1 év után tudtam meg magamról, tünetem kb semmi se volt csak a nyirokcsomóim voltak bedagadva nagyon és nem tudtam miért addig.

Nyugodj meg, M.O-n kb 4000 HIV fertőzött van aki kezelésen részt vesz ( ők akik már nem fertőznek gumi nélkül se) és van a másik csoport aki fertőz és nem tudja magáról, erről sajna semmi infó számban, nagy valószínűséggel nem leszel az... Illetve férfiként nem is olyan egyszerű ám elkapni, kb egy aktus során 10% esélyed van férfiként elkapni, nőként 90-95.

Remélem segített, ha még van kérdésed írj privátban.

2020. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
93%
Előző vagyok, ja, és ha elkaptad se omlik össze a világ. :) Kapsz gyógyszert, napi 1-et beveszel, és éled az életed mint előtte, ha szeded a gyógyszert nem fertőzöl, teljesen anonim a kórház, még a háziorvosod se tudja- csak ha te elmondod neki, és az immunrendszered se romlik, hátülütője csak az h pl májbetegségre hajlamosabb vagy (valamit valamiért), de hát hepatitisre is már van oltás... szóval nyugodj meg, nem 30 évvel ezelőtt vagyunk, a HIVnél már sokkal rosszabb dolgoktól is szenvedhetnél. Szerintem pl egy Cukros embernek sokkal több gondja van mint egy HIVesnek.
2020. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A mai tesztek már két hét múlva kimutatják a HIV jelenlétét. A vénás tesztek nem igazán mutatnak hamis eredményt. Statisztikailag elhanyagolható mértékben előfordulnak ugyan hamis pozitív tesztek, ezért pozitív eredmény esetén mindig végeznek még egy megerősítő tesztet is. De hamis negatív eredmény nincsen. Ha negatív az eredményed, akkor az 100% negatív.


A HIV-nek nincsenek korai tünetei, fertőzöttség esetén 5-10 éves távlatban jelentkeznek tünetek. A HIV egy viszonylag nehezen terjedő vírus, ezért szerintem kicsi az esélye annak, hogy Magyarországon megfertőződtél. De ha mégis, akkor is ma már nagyon jó és olcsón hozzáférhető gyógyszereket használnak Magyarországon.


De önmagatok megnyugtatására menjetek el tesztre, illetve itt vannak a kért adatok is:


Magyarországon 1985. január 1. és 2019. szeptember 30. között összesen 3 965 személy HIV-fertőzöttségét igazolták - és ebben benne vannak az országban élő külföldi állampolgárok, valamint a már elhunytak is. (Jelenleg ez az utolsó nyilvános adat, mert a 2019-es IV. negyedéves adatokat még nem tette közzé a Nemzeti Népegészségügyi Központ.)


A megyénkénti eloszlás 1985. január 1. és 2019. szeptember 30-ig ez volt (nincsenek benne az anonim szűrések eredményei):

Bács-Kiskun: 90 fő

Baranya: 57 fő

Békés: 48 fő

Borsod-Abaúj-Zemplén: 55 fő

Csongrád: 70 fő

Fejér: 132 fő

Győr-Moson-Sopron: 74 fő

Hajdú-Bihar: 101 fő

Heves: 46 fő

Jász-Nagykun-Szolnok: 48 fő

Komárom-Esztergom: 41 fő

Nógrád: 28 fő

Pest: 2 103 fő (ebből Budapest: 1783 fő)

Somogy: 40 fő

Szabolcs-Szatmár-Bereg: 49 fő

Tolna: 30 fő

Vas: 30 fő

Veszprém: 66 fő

Zala:

2020. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A forrásmegjelölés a #7-es válaszomhoz:

[link]


+Zala megye: 26 fő

2020. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olyan nem lehet, hogy letesztelnek engem, ami negatív lesz, de közbe a párom fertőzött és majd később adja át nekem? neki is érdemes lenne teszt gondolom.. Ha ő fertőzött, már én is nagy valószínűséggel elkaptam volna igaz?
2020. máj. 15. 18:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölöslegesen parázol. Ahogy írtam (#7), a HIV igen nehezen terjed: ez a vírus kizárólag vérben, ondóban, anyatejben és hüvelyváladékban képes életben maradni. Ép bőrfelületen, ép nyálkahártyán, illetve egyéb testnedvekben (nyál, orrváladék, vizelet, széklet, izzadság stb.) a vírus életképtelen! Ha százszor kinyalod a barátnődet, akkor is alig van rá esélyed, hogy elkapd. A szádban csak akkor marad meg a vírus, ha vérző seb van benne, máskülönben nem. Nyugi. Teszteljetek mindketten.
2020. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!