Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tanárok miért ágálnak...

A tanárok miért ágálnak annyira az iskolák újranyitása ellen?

Figyelt kérdés

Miközben egyébként azon sápítoznak minden évben, hogy mennyi az anyag, meg mekkora a leterheltség, most elővették a másik verziót, mert ez passzol: hogy aszongya, hááát júniusban már úgyse nagyon történik semmi. Aztán miért nem, ha olyan sok az anyag "állítólag"? Május végén minden évben 3 hét van hátra, mégsem marad el az a 3 hét arra hivatkozva, hogy de hát már csak 3 hét van és egyébként sem csinálunk semmit.

Már 2 hónapja kell vigyázni a gyerekseregre, sokszor mellette melózni is, elúszott egy csomó szabi, az lenne a minimum, hogy - mivel minden más is elindul(t) - visszaállna ez is, sőt június végéig kéne tartania, egyrészt bepótolni a lemaradásokat, másrészt tehermentesíteni a szülőket, hogy aztán megoldható legyen a nyár is.

Az meg persze ugye a hab a tortán, hogy teljesen indokolatlan volt a bezárás.


2020. máj. 20. 20:35
1 2
 1/16 Hellmano ***** válasza:
37%
Szerinted nem kényelmes ez a tanároknak? Ők ugyanúgy kapják a 100%-os fizetésüket a szinte semmiért. Az, hogy a fele gyerek olyan sík hülye lesz szeptemberre, hogy a falnak nem megy neki az nem az ő baja lesz, hisz ráfogják a távoktatásra az egészet majd. Ezek a gyerekek szeptemberre már fél éve lesznek szabályok és suli nélkül, annyira buták tényleg mint a föld a legtöbb ezek, hogy tudnak fél év után, majd visszaszokni a padba őszintén? Én nagyon nem értek egyet ezzel a fél éves kihagyással, igenis újranyitnám a sulit június 1-el és Augusztus közepéig menne is szépen, majd két hét szünet és kezdődhetne a következő év szeptemberben. De ugye az én szavam nem mérvadó meg senki másé csak a nagyokosoké ott fenn, akik szarnak mindenre.
2020. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez a távoktatás egy kész vicc. Faluhelyen, ahol se internet, se számítógép nincs, azok a gyerekek hogy tanulnak? Sehogy. A könyvtárat is épp akkor festették, oda se mehettek. Tudom, hogy városban nem így van, de ilyen kis eldugott településen csak azt láttam, a gyerekek a szomszédban egész nap kint futkoztak, játszottak, pont úgy, mintha nyári szünet lenne.
2020. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Csak azt nem veszitek fiygelbe, hogy a pedagógusok úgymond végig dolgoztak, nem szabadságon voltak, ergo most ki kell adni nekik is a szabadságaikat. Ráadásul nem lehet a gyerekeknek sem arányában több tanítási napot tartani egy évben, hiszen tulajdonképpen tanítás nélkül egy nap sem telt el, hanem volt helyette otthontanulás. Az, hogy ez mennyire (nem) jól valósult meg a legtöbb esetben, az már más kérdés.
2020. máj. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3-as

Különösen a tornatanárok, énektanárok és rajztanárok szakadhattak meg, valószínűleg túlórájuk is keletkezett. Meg persze a többinek is, a sok ki nem javítandó dolgozattól, meg nem szervezendő ballagásoktól és még sorolhatnánk. A legirritálóbb mindenképp ez a hazudozás, hogy szegény gyereknek milyen sok órája van naponta/hetente, aztán meg - minden évben egyébként, már megfigyeltem - a végén 3 hétig mégis csak osztálykirándulás, meg tanulmányi kirándulás, meg projekt(?)hét, meg szabad foglalkozás, anyám tyúkja.

Az otthon tanulás meg egy nagy vicc.

És miért ne lehetne több tanítási nap rendkívüli helyzetben (elég sok rendkívüli szabály született idén tavasszal már), nem utolsó sorban azért is, mert a gyerekek leterheltsége finoman szólva sem egyezett meg az előző 75 évivel. De az is megoldás lett volna, hogy a nyári szünet terhére 2x1 hét szünet lett volna közben.

Csak annyira dilettáns döntéshozóink vannak, hogy az már fáj.

2020. máj. 20. 20:58
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Azért, mert nem akarnak dolgozni. Ingyen élő mindegyik, csak kávéznak, meg röhögnek és játszák a sajnálkozó szerepet. Egyik sem ismeri igazán a munkát. Kényelmes életük van és sajnálják a nyugodt életet. Jó lenne, ha diák nélkül ülnének és ölükbe a pénz. Most lehet azt írni nyugodtan, hogy tanultak, de csak, akik közel állnak a tűzhöz. Ismerek én tanult embert és okosat igazán, mégis egy takarító csak! De, olyat is ismerek, aki tanult és semmibe nem nézték a munkahelyén, csak a bennfentest. Úgyhogy, nem sajnálom egyiket sem.
2020. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hellmano ***** válasza:
72%
Látod ugyanazon a véleményen vagyok, mint a kérdező ő lepontozás nélkül szidhat mindent én meg nem? Milyen rendszer ez itt a GYK-n amúgy? Tessék a kérdést is pontozhatóvá tenni és a kérdező válaszait is!
2020. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

#1


Még szerencse, hogy nem a te eszed szerint hozzák a döntéseket!

😆

2020. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

#5 pedagógus vagyok, elég közel állok a tűzhöz?

A szabadság jár és kész, és most tekintsünk el attól, hogy a te megítélésed szerint megérdemlik-e ezt a pedagógusok, mert ez akkor bármilyen más szakmára is ráhúzható lenne, ami valaki szerint "haszontalan" vagy "nem megerőltető".

Ja és a "hulljon az ölükbe a pénz" dologról csak annyit, hogy nem sok hullik annak sem, aki lelkiismeretesen és keményen dolgozik. Végtére is pl. egy alsós tanító a gyereket "csak" alapvető készségek elsajátításához segíti hozzá, amik nélkül semmi mást nem tudna tanulni. Lásd olvasás, írás, számolás...

2020. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Lehet szeptemberbe se lesz oktatás.... :)
2020. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Na, akkor, ha itt egy pedagógus, megkérjük szépen, hogy oldja is fel ezt a dilemmát az évközbeni időhiány és leterheltség kontra évvégi semmittevés dologban. Mert eere senki nem válaszolt.
2020. máj. 20. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!