Kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Ma a spárban egy férfi várárolt, amikor a pénztárhoz érkezett fizetni, a pénsztárosnő mondta neki, hogy nem elég, ha csak a száját takarja, húzza fel az orráig, mert akkor olyan mintha rajta sem lenne. A férfinek kicsit elpukkant az agya, mert enyhén kiabálva monda a pénztárosnak, hogy "fulladjak me"? "Mert alig kapok úgy levegőt" A pénztáros okoskodott, hogy de az a szabály, hogy maszkkal vagy sállal, kendővel kötelező eltakarni szájat orrot. Kicsit kiosztotta a nőt, hogy márpedig ő nem húzza orrig, de ide sem jön többet vásárolni.


Amúgy kis spár és napi szinten járok oda, ténylegesen többszőr láttam már ott azt a férfit is, tehát törzsvásárló lehet ő is, namostmár nem lesz az, mert nem megy oda. Így lehet egy vevőt pl elveszíteni.


A pénztáros is okoskodik a szabállyal is, de amikor euroval akartam fizetni.egyszer ugyanannál a nőnél, azt mondta hogy fizessek már máshol vele, mert ő ehhez nem ért. Pedig ki van irva, hogy euroval is fizethet.


Mindegy.

A kérdés az, hogy kinek volt igaza a férfinak vagy a pénztárosnak?

Értem, hogy az orrot is el kell takarni, de a gyakorlatban sok emer alig kap úgy levegőt.


Kinek adtok igazat?



2020. máj. 21. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy az orrát elrakarja csak ők védené meg, de ehhez a szemét is el kéne és a fület is. Ahhoz, hogy ne adja tovább elég a száját
2020. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Penztarosnak nem az a dolga, hogy kioktassa a vevot ... arra vannak a biztonsagi szolgalat emberei.
2020. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Hát, az tény, hogy szerintem mindenki utál maszkban lenni, mivel kényelmetlen, párásodik, és nehezen kapni benne levegőt. Ha tegyük fel, be van dugulva az orra, attól még ugyanúgy nem kap levegőt, ha nem húzza rá a maszkot. Senki se szereti. Van, aki komolyabban veszi a vírust, van, aki nem annyira.

Lehetett volna kedvesebb az eladó (bár a leírtak alapján nem lehet valami kedves) De a mai világban már mindenből lehet veszekedést, konfliktust kezdeményezni - amit a másik meg felháborodva folytat.


Összefoglalva mind a ketten hibásak voltak. Ha a férfi egy maximum mérges pillantást vetve feljebb húzta volna az orrára a maszkot, nem kezd el vitázni, akkor ez elkerülhető lett volna.

Ha a nő nem köt bele a férfiba, szintén elkerülhető lett volna.

Mind két fél hibás.

2020. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A pénztárosnak, nyilván, hisz a szabály egyértelmű a maszkviselésről.
2020. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
A neten láttam egy jó mémet erről, ami ide is illik. Ha ketten állunk egymással szemben meztelenül, és nekem pisálnom kell, akkor nyugodtan lepisálhatom a lábadat. Ha rajtad nadrág van, attól még majdnem ugyanolyan hugyos leszel. De ha rajtam van a nadrág, akkor csak én pisálok be :), te tiszta maradsz. És most képzeld el, nadrág van rajtam, épp csak a pö.csöm lóg ki belőle... Ugye megkaptad a választ a kérdésedre... :DDD
2020. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Most miért kell leszavazni? Véleményt kért a kérdező.
2020. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem irtam oda a kérdésbe, maszkra értette a pénztáros, hogy húzza fel az orráig.


Mert ugye van aki sállal, van aki kendővel, van aki maszkkal takarja el, a férfin maszk volt, csak ugye nem jól a pénztárosnő szerint.


Sosem szoltak meg engem sem még, hogy miért nem húzom én is fel az orromig. Van maszk rajtam és kész, de ez a pénztárosnő elkezd okoskodni, én sem szeretem az ilyen okoskodó embert, én is odamondtam volna neki csak kulturáltan.

2020. máj. 21. 22:49
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez a szabály. Nekem se kényelmes, de azért nem fulladok meg ettől.

A pénztáros jelzése után a férfi arra a 2 percre felhúzhatta volna, az okoskodás és vitatkozás helyett.

2020. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen jogosan háborodott fel a férfi, normális helyeken, az értelmesebb eladók nem foglalkoznak vele, csak akkor szólnak ha pl rendőr jön arra vagy van a környéken.


Mellesleg semmi értelme, ezek a maszkok csak akkor szűrnek ha szépen lassan nyugodtan veszed a levegőt, máskülönben a levegő csak kifújódik körbe ahol éppen utat talál,és általában az átlagember nem műt a maszkjában hanem siet és gyorsan veszi a levegőt, így aztán ugyan úgy szóródik pont a fertőző képes permet mint előtte, sőt mivel a befelé jutó levegőt visszafogja így egy idő után jobban kapkodja a levegőt vagy keményen elkezd fulladni. A pormaszkok is pl csak befele szűrnek normálisan kifelé máshol megy a levegő nem át rajta.



Mellesleg én mivel fulladok ebben a semmitérő maszkban, szimplán az orrom hegyére rakom a peremét, mivel van benne egy műanyag betét a szélénél így lényegében keletkezik 2 oldalt 1-1 luk amin keresztül áramolhat a levegő úgy mint ha ott sem lenne a maszk.

2020. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Jó meglátás, 9-es. Ebben a filmben is erről van szó (19:45-től):

[link]

2020. máj. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!