Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki az, aki szerint korántsem...

Ki az, aki szerint korántsem volt olyan nagy ez a koronavírus veszély?

Figyelt kérdés

Március elején kihirdették az országba a veszélyhelyzetet, ekkor sok ember nagyon bevásárolt, sokan otthonmaradtak, sokan féltek, hogy nagy a baj.

Én ugyan a legelején tudtam, hogy ezzel vakami nincs rendben.

Boltokat korlátozak 15 óráig, csak elvitelre lehetett étteremből kaját vinni, bevezették a kijárási korlátot, nagyon sok ismerősöm mondta nekem hogy higgyem el nagy baj van, ő tart is és ez most kemény párhónap lesz, vegyem nagyon komolyan. Amióta egyre jobban enyhítettek, szinte már pár dolog van amit még enyhíteni lehet, és máris minden úgy működik mint régen.


Sok ember most azt mondja, hogy hú de nem kellett volna ezt elhinni ennyire, felesleges volt félni, felesleges volt ez a felhajtás csak pitika az egész. Olyan ember is rádöbbent most, hogy nincs szinte semmi, aki köztük van az ismerőseim között, nem mozdult ki sem, csak félve a boltba, most meg haverokkal mennek beűlnek valahová étterembe stb.


Megyeszékhely, nagy városban lakom, egyik barátom ismerőse a polgármesteri hivatalon dolgozik és ő is csak mosolygott, hogy nincs semmi, ráadásul a városunkban nincs egyetlen ilyen fertőzött sem igazolva.


Ki döbbent még rá, hogy korántsincs olyan baj, amilyennek mondták márciusban-áprilisban? Ti, hogy vélekedtek?



2020. máj. 24. 22:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
pitika= *politika*
2020. máj. 24. 22:53
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Már akkor is tudtam, hogy túl nagy a médiacirkusz, viszont azt is tudom, hogy sok a hülye, aki szerint bagatell az egész, ami nem egészen igaz.
2020. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem vettem annyira komolyan, mint ahogy beharangozták. Persze az utasításokat betartottam, amik elő voltak írva, és nem nagyon mentem sehová, ha nem muszáj stb. De szerintem a legtöbb ember így van vele.
2020. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem mondom, hogy felesleges volt az intézkedés (intézkedések zöme..), de túl lett tolva a bringa. Szerintem.


És sose tudjuk meg, mi lett volna, ha nem hozzák meg ezeket az intézkedéseket.

2020. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%

Nekem végig kellett dolgoznom. Olyan 100-an dolgoztunk egy helyiségben. De senki nem lett beteg. Sőt se a rokonuk, családtagjuk vagy barátjuk nem lett beteg. Pedig statisztikailag már valakinek betegnek kellett volna lennie.

Volt aki a facen feltette a kérdést. Van beteg akit ismertek? De a válaszok zöme csak az volt, hogy Pl: kolléganőm húgának a barátnője beteg.. meg hasonlók. De egy olyan válasz nem jött, hogy igen, az anyum, , párom stb..Szerintem az egész túl van lihegve, és azért kellett ez a karantén dolog, mert gazdasági összeomlást akartak előidézni,hogy később az országok kénytelenek legyenek komoly hiteleket felvenni. Anglia már be is jelentette, hogy hitelt vesz fel. Ahogy Egyesült Államok, Franciaország, és Magyarország is. Olasz, Spanyolország is. Az egész a pénzről szól megint, és megint a kisemberek szívják meg.

2020. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 hollófernyiges ***** válasza:
20%
2020. máj. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%
Én is azt mondom, nem lehet tudni mi lett volna ha nincsenek az intézkedések. Minden esetre az olaszok meg még néhány nemzet, biztos nem mondják, hogy fel volt fújva...
2020. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Jól látod , ez egy tudatos több lépcsős stratégia és társadalmi kísérlet . Média hazudik és túloz , a lakosság onnan tájékozódik és egymás rémísztgeti . A kereskedelmi dolgozók ápolók sofőrök de mi sem kaptunk el semmit . Gazdasági es hatalmi statuszt megerősítették . A hatalom csak nyer mert ők akik megmentettek a világot a semmitől , nekik a fizetésük fix és extra . A z ország ha megsínyli felvesznek hiteleket amit nem ők szenvednek ki hanem a nép . A tucatnyi repülő Kínából nem csak sok gagyi maszkot köpenyt hozta hanem az okos kamera technológiát . Államnak csak az az ellensége aki nem őt alkotja , mindenki más tehát .....
2020. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
16%

Türelmesen válaszolok és lassan, hogy mindenki megértse:


- ez egy új járvány, nem tudunk róla semmit

- akik szintén feleslegesnek gondolták az óvintézkedéseket vagy nem voltak elég gyorsak, ott pillanat alatt túlterhelődött az eü. rendszer és utólag vezettek be korlátozásokat

- ahol időben vezettek be korlátozásokat, ott nem terhelődött túl az eü. rendszer.


Itt zajlik az egész a szemetek előtt, erre képesek vagytok hitetlenkedni. Grat.

2020. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%
Kérdezd meg az olaszokat!
2020. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!