Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fehér lepedékes nyelv, nem...

Fehér lepedékes nyelv, nem akar elmúlni. Mitől?

Figyelt kérdés
Szóval már március óta ilyen fehér lepedék boritja a nyelvem felületét és nem akar elmúlni. Vettem már nyelvkaparót is, egyébként az kicsit javit rajta de másnap reggelre ugyanolyan rossz. És most úgy döntöttem, hogy felkeresem az orvosom mivel a hasam is eléggé gyakran fájt az utóbbi egy hétben. Szóval akkor vérvétel illetve széklet, vizelet és a nyelvemről is vettek mintát. Ma voltam az eredményekért és azt mondta a dokim, hogy minden rendben. Szóval teljesen nemértem, hogy most akkor mi. Mondta hogy elküldhet további vizsgálatokra de szerinte felesleges várjak két hetet és menjek vissza ha nem javul. (Hozzáteszem már március óta ilyen és nem javul:D) Szóval most nincs ötletem, hogy miis lehet ez illetve hogyan kezeljem. Semmit nem kaptam rá, hasfájás azóta pedig átment. Esetleg valaki találkozott már ilyennel? Köszi előre is mindenkinek!
2020. máj. 29. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Elég gyakori a szájüreg baktériumainak elszaporodása okozza. Alapvetően nem okoz problémát és nem nagyon szoktak foglalkozni vele. Ha zavar akkor gyakori fogmosás, szájvíz szokott rajt javítani.
2020. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem candida fertőzésem volt a nyelvemen is. Vegyél a patikában sima Borax glicerint, az nem minősül gyógyszernek,tehát ártani nem fog. Azzal ecseteld egy hétig legalább, reggel és este fogmosás után. (Vattaval vagy sima fültisztító pálcával). Nekem elmúlt tőle a lepedék. Másik problema lehet még,hogy nagyon kevés folyadékot iszol, ha ki vagy száradva akkor is lepedékes lehet a nyelved.
2020. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mikor ilyen volt (nem emiatt mentem orvoshoz, beteg voltam, csak mikor megvizsgált látta), annyit mondott rá, hogy igyak többet, mert ez arra utal, hogy ki vagyok száradva.

Persze lehet nálad komolyabb oka van, de ez se kizárt.

2020. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
olyan helyen dolgozom, ahonnan van tapasztalatom. Kérj beutalót a gasztroenterológiára, megoldódik a problémád, kivizsgálnak....nagyon, mert emésztési gondod van, csak, ha nem a fogaidtól lehet, mert nem működik az állandó tisztulása a nyelvednek. Ez megoldható amúgy, fogmosáskor, mert az is hozzátartozik, hogy mosod, enyhén keféled a nyelved értesz? Mindenképp telón egyeztess időpontot a háziorvosoddal.
2020. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen a viz ivás fontos
2020. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es. Fogaktól nemhiszem mivel fogszabályzót hordok, és napi 2x alapos fogmosás sosem maradt el már 2 éve.

Víz ivást már olvastam én is pár hete, azóta próbálok többet inni de kitudja, hogy mennyi idő kell amíg helyreáll (ha attól van)

Illetve a candida gombát is már nagyon sok helyen olvastam, azt kimutatták volna a vérből? Illetve a mintából amit vettek a nyelvemről?

És akinek volt már ilyen az megtudná mondani, hogy neki mennyi idő alatt sikerült megszabadulnia tőle? Köszönöm!:)

2020. máj. 29. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:
mi lett?
2020. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!