Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a Semmelweis Egyetem rektora, Dr. Merkely Béla kötelezővé akarja tenni a koronavírus elleni oltást egyeseknek?

Figyelt kérdés

Amiket én olvastam, eléggé megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint hasznos lehet az oltás, bár nem kötelező erővel, míg a másik véglet szerint ez nem más, mint tömeggyilkosság előkészülete. A többség negatív véleményen van a kötelező oltás tekintetében és elutasítja, sokan egyenesen Mengelével vonnak párhuzamot, mondván nem véletlen a névhasonlóság sem. Az biztos, hogy az oltások hatékonysága igencsak megkérdőjelezhető, vannak betegségek, ahol hatásosak, de az influenza szerű vírusok esetében kevésbé azok. Rengeteg ember van, akinek az oltás életveszélyes is lehet, sokaknál kihozza betegség minden erős tünetét, mellékhatásai, szövődményei lehetnek, stb. Van aki eleve nem is kaphatna, mert olyan betegsége van (pl. SM.)

Ráadásul az oltás még kész sincs, sokan attól tartanak, hogy egy nem kellően tesztelt, sebtében kifejlesztett oltás, amiben azt sem tudjuk mi van, nagyobb kockázatot rejt, mint maga a vírus.

Sokan attól is félnek, hogy ha nem is lesz kötelező, lehetnek szankciók (nem dolgozhatnak, nem utazhatnak, stb.) azokkal szemben, akik nem akarják magukat beoltatni.

Viszont a kötelező oltás egyelőre alaptörvény ellenes is, tehát ezért is érthetetlen ez a megnyilvánulás egy ilyen kaliberű embertől:

[link]

Nektek mi a véleményetek erről? Mit tennétek ha kötelező lenne beoltatni magatokat vele?



2020. jún. 9. 16:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
59%
Az a véleményem, hogy az oltásellenesek legyen az bármilyen oltás legyenek szívesek elköltözni az országból és nem veszélyeztetni a magyar lakosságot az ostobaságukkal. Üdvözlettel, egy orvos
2020. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

#1: Miért az oltásellenesek költözzenek el? Költözzenek el az oltáspártiak. Ők veszélyeztetik a lakosságot mindenféle vakcinával, amibe azt sem tudjuk milyen mérget raknak és milyen mellékhatásai lesznek hosszabb távon. Mert bőven vannak, akik rendszeresen oltatják magukat sokkal betegebbek.

És ha tényleg orvos vagy, szégyellheted magad. Itt nem az ezer éve használt valóban hasznos oltásokról van szó, hanem egy teszteletlen, sebtében kifejlesztetett, bizonytalan hatású szerről.

2020. jún. 9. 17:02
 3/41 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező olyan téren sötét vagy gyógyszerfejlesztést illetően, hogy az hihetetlen. Ahhoz, hogy egy oltás, vagy bármilyen gyógyszer forgalomba kerüljön az kell, hogy agyonteszteljék először állatokon, majd kisebb populáción, végül a nagyközönségen.

És, de, pontosan tudjuk, mik vannak az oltásokban. Talán kevesebb konteós baromságot kellene olvasni és mondjuk normális helyekről pl. Pubmed tájékozódni, ha már oltás téren akarsz okoskodni, full laikusként.

2020. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
47%
Ez pedig amit itt lenyomtál rágalmazás.
2020. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
#4: Elolvastad a csatolt linken lévő cikket? Nem én találtam ki.
2020. jún. 9. 17:14
 6/41 anonim ***** válasza:
67%
El. Az a rágalmazás, hogy az orvos és biológus kollégák szándékosan mérget raknak az oltásba! Normális vagy te egyáltalán?!
2020. jún. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

#3: Én nem tudom, hogy tervezik agyontesztelni novemberig, de te biztos jobban tudsz mindent is e téren.

De akkor idézek a cikkből:

"Merkely Béla elmondta, kiknek lesz kötelező a koronavírus védőoltás.

A Semmelweis Egyetem rektora egy friss interjúban beszélt arról, hogy eddig több mint 50 ezer koronavírus-szűrést végzett a négy hazai orvosképző összesen, ahogy azt is elmondta, hogy ő már novemberre várja a védőoltást, ami bizonyos csoportoknak kötelező lesz."

Szóval mondd már el, hogy az általad leírtakat, hogy a fenébe fogják novemberig véghezvinni, amikor más oltásoknak évek kellenek?


Amúgy pedig nem vagyok oltásellenes, egy csomó oltást hasznosnak tartok, a gyerekek beoltását is támogatom, de például az influenza elleni oltásokat már nem adatnám be magamnak. Szóval ne akarj szélsőséges konteósnak beállítani, mert ez a rágalmazás.

2020. jún. 9. 17:21
 8/41 A kérdező kommentje:
#6: Egy szóval nem állítottam, hogy a kollágáid szándékosan mérget raknának bele, bár a lehetőségük meg van. Ezt csak te sarkítottad így ki. (Bár gondolom páran meg is tennék jó pénzért, de bízzunk benne, hogy ez nem fordul elő.) De azt, hogy mi lesz benne, és annak milyen hoszútávú hatása lehet, az átlagember nem fogja tudni. Sőt, ettől függetlenül a gyógyszerek többsége bizony méreg annak aki nem szenved az adott betegségben. A gyógyszeripar rengeteg mérgező anyagot használ, és hogy kinél mi milyen mellékhatást vált ki, az sokszor csak a szerencse függvénye. Ezért is nem szabadna kötelezővé tenni egy oltást.
2020. jún. 9. 17:27
 9/41 A kérdező kommentje:
#6: Csak egy példa: Az alumínium, ami szintén van az oltásokban az szerinted nem méreg?
2020. jún. 9. 17:47
 10/41 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Az, hogy vivőanyagként vagy tartósítószerként minimális mennyiségben van benne valami, akár higany is attól még nem lesz mérgező. De ennyi erővel elkezdhetsz fotoszintetizálni, ugyanis az egész világ egy nagy méreg. De örülök, hogy okosabb vagy a gyógyszertechnológiával foglalkozó kollégáknál is.
2020. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!