Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a Semmelweis Egyetem rektora, Dr. Merkely Béla kötelezővé akarja tenni a koronavírus elleni oltást egyeseknek?

Figyelt kérdés

Amiket én olvastam, eléggé megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint hasznos lehet az oltás, bár nem kötelező erővel, míg a másik véglet szerint ez nem más, mint tömeggyilkosság előkészülete. A többség negatív véleményen van a kötelező oltás tekintetében és elutasítja, sokan egyenesen Mengelével vonnak párhuzamot, mondván nem véletlen a névhasonlóság sem. Az biztos, hogy az oltások hatékonysága igencsak megkérdőjelezhető, vannak betegségek, ahol hatásosak, de az influenza szerű vírusok esetében kevésbé azok. Rengeteg ember van, akinek az oltás életveszélyes is lehet, sokaknál kihozza betegség minden erős tünetét, mellékhatásai, szövődményei lehetnek, stb. Van aki eleve nem is kaphatna, mert olyan betegsége van (pl. SM.)

Ráadásul az oltás még kész sincs, sokan attól tartanak, hogy egy nem kellően tesztelt, sebtében kifejlesztett oltás, amiben azt sem tudjuk mi van, nagyobb kockázatot rejt, mint maga a vírus.

Sokan attól is félnek, hogy ha nem is lesz kötelező, lehetnek szankciók (nem dolgozhatnak, nem utazhatnak, stb.) azokkal szemben, akik nem akarják magukat beoltatni.

Viszont a kötelező oltás egyelőre alaptörvény ellenes is, tehát ezért is érthetetlen ez a megnyilvánulás egy ilyen kaliberű embertől:

[link]

Nektek mi a véleményetek erről? Mit tennétek ha kötelező lenne beoltatni magatokat vele?



2020. jún. 9. 16:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy ma azt olvastam, hogy nem lesz kötelező, csak ajánlott.
2020. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
51%

Életemben nem kaptam pénzt gyógyszergyártól. Szóval ennyit erről a konteós baromságról. Az Egis, egyszer-kétszer meghívott továbbképzésen vacsorára de semmit nem kért érte cserébe. Ennyit a nagy gonosz gyógyszergyárakról. Nekem ha oltani kell az csak plussz munka, de olyan munka ami megéri mert embereket lehet megmenteni veli. Az meg hogy pár begőzölt agymosott konteó hívő mit gondol rohadtul nem érdekel. Ennek köze sincs egy emberkísérlethez, de ha lenne is, akkor is kockázat haszon arányt nézünk.


És a fiatalokat is be lehet oltani.

2020. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Az nem rágalmazás, hogy felelősségteljes embereket egy kuruzsló begőzölt agymosott konteó hívőnek titulál? Csak mert saját maga akar dönteni a saját sorsáról és rossz tapasztalatai vannak az influenza oltásokkal kapcsolatban. Ez az a beképzelt, felsőbbrendű stílus, amiről folyamatosan beszélek. Ennek megnyilvánulása az is amikor kijelentette, hogy rohadtul nem érdekli, hogy néhány embernek mi a véleménye. Egy igazi orvos nem így gondolkodik! Egy igazi orvost érdekli a betege véleménye akkor is, ha mások a nézetei. Ez a "rohadtul nem érdekel" hozzáállás az, ami rettentően undorító. És szerintem inkább az az agymosott, aki mindent elhisz a sajtónak, nem gondolkodik, hogy mekkora ellentmondások vannak a koronavírussal kapcsolatban és azt gondolja, hogy most akkor a fél ország kihalna, ha nem lennének korlátozások. Ebben nem értünk egyet, de mindegy. A fő probléma itt továbbra is a kötelező jellegben van! Az hogy megvezetik az embereket valótlan rémhírekkel és félelemből önként beoltatja valaki magát, hát tegye, de legyen meg a joga mindenkinek eldönteni, hogy mit tesz a saját testével, és erről ne egy magát Istennek képzelő másik ember döntsön. Az én testem nem egy gép, ahol kockázat/haszon alapján mérlegel egy rabszolgatartó, hogy megéri-e megbetegíteni vagy sem. Sőt, ha van kockázat, akkor az az oltás rossz, tehát nem szabad kötelezővé tenni, mert az embereknek jogukban állna maguknak eldönteni, hogy akarják-e vállalni a kockázatot csak azért, hogy a többi önző hipochonder megnyugodjon.
2020. jún. 10. 10:39
 24/41 anonim ***** válasza:
57%
Ismételten leírom, az ország egy nagy közösség, a közösség érdeke felülírja az egyéni érdeket. Ha azzal, hogy mindenkit beoltunk több embert meg lehet menteni és hasznos a közösségnek, akkor oltani kell. Pont. Ha nem tetszik ismétlem, el lehet menni. És a tipikus oltási reakciókat leszámítva senki sem vár semmi extra mellékhatást ettől a vakcinától sem.
2020. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként igen, normális esetben az orvos nem a beteg feje felett dönt, hanem a beteggel együtt, ez tökéletesen igaz, erről szól a tájékozott beleegyezés. Ez viszont nem normális eset, hanem egy világjárvány amilyen 100 éve volt utoljára és több mint 400000 ember már meghalt miatta.
2020. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Jó, én is tévedhetek. Azt hittem az orvosok nem hisznek a mesékben. Ebben valóban tévedtem.
2020. jún. 10. 11:08
 27/41 anonim ***** válasza:
48%
Ismételten konteós idiótaság. Részemről itt a vita lezárva. Aki 400000 ember halálát sem képes elhinni, ami az orra előtt történt azzal nincs mit beszélgetnem.
2020. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
33%

Na és kiknek akarnak kötelező oltást mikor csak az öregekre és azokra veszélyes akiknek más betegségük van ??


Na látod én ezért fiatalon. Nem fogom beoltatni magam.

2020. jún. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy is elmuloban van a vírus.

Szóval minek oltás ??

Ja hogy már tudják hogy visszajön ? 🤫😉

2020. jún. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
59%
Azért a héten meghalt valaki 37 évesen krónikus betegség nélkül. Az időseket és a krónikus betegeket mindenképpen oltani kellene, pláne hogy van esély rá, hogy a vírus szezonális lesz, mint az influenza. De a kérdés eddig is elég elméleti alapon ment, hogy mi lesz, ha esetleg kötelező lesz. Ha nem lesz kötelező és szinte biztos, hogy a fiataloknak nem lesz az, szíved joga azt csinálni amit akarsz. Igazából fiatalként a fő ok amiért oltani érdemes, hogyha esetleg van idős rokonod, akivel gyakran találkozol, őt ne fertőzd meg.
2020. jún. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!