Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a Semmelweis Egyetem rektora, Dr. Merkely Béla kötelezővé akarja tenni a koronavírus elleni oltást egyeseknek?

Figyelt kérdés

Amiket én olvastam, eléggé megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint hasznos lehet az oltás, bár nem kötelező erővel, míg a másik véglet szerint ez nem más, mint tömeggyilkosság előkészülete. A többség negatív véleményen van a kötelező oltás tekintetében és elutasítja, sokan egyenesen Mengelével vonnak párhuzamot, mondván nem véletlen a névhasonlóság sem. Az biztos, hogy az oltások hatékonysága igencsak megkérdőjelezhető, vannak betegségek, ahol hatásosak, de az influenza szerű vírusok esetében kevésbé azok. Rengeteg ember van, akinek az oltás életveszélyes is lehet, sokaknál kihozza betegség minden erős tünetét, mellékhatásai, szövődményei lehetnek, stb. Van aki eleve nem is kaphatna, mert olyan betegsége van (pl. SM.)

Ráadásul az oltás még kész sincs, sokan attól tartanak, hogy egy nem kellően tesztelt, sebtében kifejlesztett oltás, amiben azt sem tudjuk mi van, nagyobb kockázatot rejt, mint maga a vírus.

Sokan attól is félnek, hogy ha nem is lesz kötelező, lehetnek szankciók (nem dolgozhatnak, nem utazhatnak, stb.) azokkal szemben, akik nem akarják magukat beoltatni.

Viszont a kötelező oltás egyelőre alaptörvény ellenes is, tehát ezért is érthetetlen ez a megnyilvánulás egy ilyen kaliberű embertől:

[link]

Nektek mi a véleményetek erről? Mit tennétek ha kötelező lenne beoltatni magatokat vele?



2020. jún. 9. 16:42
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
#.
2020. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!