Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Száj felett apró pici hólyagok...

Száj felett apró pici hólyagok, herpesz?

Figyelt kérdés
Este éreztem, hogy mintha valami seb lenne a szám felett. Később láttam, hogy 2 pici hólyag van ott. Nagyon picik, épp csak látni, olyan mintha vízzel lenne telve. Reggelre lett több apró mellette. Nem fáj, nem ég, nincs bedagadva. Gyerekkorom óta szokott herpeszem lenni, de az teljesen másképp néz ki és a számon van, ez pedig felette. Hogyan kellene kezelni, hogy ne legyen csúnyább és minél előbb elmúljon?
2020. jún. 18. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, az. Vegyél gyógyszertárban rá kenőcsöt.
2020. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Énszerintem még akár pattanás is lehet, a leírásodból. Pl ha frissen szedted a bajuszod, és nem öblítetted le semmivel pl arcszesz, vagy víz. Akkor is kipattogozhat szerintem, vagy ha túl zsíros kézzel nyúlkáltál ott; pl ha olyan nagyon zsíros krémet ilyesmit használsz és összekened magad vele. Vagy pl egyik ismerősömnek attól lett egyszer teljesen tele pattanással az arca; mert táborba ment, és nem húzta föl a saját huzatját a párnára; és másnap reggelre tökre kipattogzott a feje szegénykémnek.

Szóval, hogyha úgy néz ki, mintha telítve lenne valamivel , ilyen kinövés, akkor ez szerintem akár pattanás is lehet. De én nem értek hozzá, csak így ahogy magam elé képzelem, akkor nekem ez inkább pattanásnak tűnik a leírásod alapján. És akkor faggyúolaj van benne, vagy mi, ilyen olaj, ilyen zsír. De egyébként szal ezek magától is el tudnak tűnni egyébként, ha tényleg pattanás. Ha egyéb, akkor meg nemtom.

2020. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok,nekem még a vízhólyag is eszembe jutott; az is meggyógyul magától. De ha túl tartósan ott marad; pl 2 hétnél tovább is nem javul a helyzet, nem kezd el gyógyulni, akkor kérdezz meg egy orvost.
2020. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Nem értek hozzá, még mindig 2. és 3. válaszadó vagyok; de arra gondolok, hogyha a telód tud jó minőségű képet csinálni, akkor akár csak az arcodnak arról a részéről, ahol ezek vannak, fetöltenél egy képet a google képkeresőbe, lehet, hogy dobna ki hasonlóakat, erre az adott képre való rákeresve; és akkor hátha jobban tudnád, hogy mi lehet ez. De amúgy szal arra gondolok, hogy lehet, hogy kisebesíthetted a szádat, ha tényleg mondjuk vízhólyag. Ja és jó ötlet lenni bevinni szerintem sok vitamint a szervezetedbe, hogy felerősítsd; hogyha esetleg szükséged lenne rá; pl vannak ilyen multivitaminos üdítők, ami hasznos lehet.
2020. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már több nap eltelt azóta. Nem tudom mi lehetett, mert nem hasonlított a herpeszre sem érzetre, sem kinézetre. Aznap amikor elkezdtem érezni, hogy valami nem stimmel, akkor nem otthon ebédeltem és arra is gondoltam, hogy esetleg az evőeszköz nem volt megfelelően tiszta.

Egyébként teafaolajjal kenegettem először. Aztán olvastam, hogy valaki lefertőtlenített tűvel kiszúrta a hólyagokat. Én is ezt csináltam, utána pedig 70%-os alkohollal áttöröltem a felületet. Ezután zsíros krémmel kentem, de még így is kicsit kiszáradt. Szóval még aznap eltűnt így a hólyag, kicsit piros maradt utána a bőröm, kenegetem. De még így is jobban jártam, mert ha hagyom, hogy magától múljon el, akkor tuti még most hólyagos lenne, ahogy magam ismerem. Lehet nem ez volt a legmegfelelőbb módszer, másnak nem is javaslom, hogy ilyet csináljon, de nekem bevált.

2020. jún. 22. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!