Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV pozitivitás kimutatható...

HIV pozitivitás kimutatható teljes vérvételből/vérképből? Pl. Limfocita szám? Lehetnek jelei?

Figyelt kérdés
Igen TUDOM,hogy nem tesztelnek HIV-re alapból. És tudom hogy alapjáraton nem mutatja ki. De mondjuk tegyük fel hogy valakinek egy operáció elött teljes vérvételt kell csináltatnia. Igen nem mutatja ki a HIV-et. De aki HIV pozitív annak biztos vannak megváltozott értékek a vérében. Tehát úgy kédezem a vérvétel eredményében lehetnek rá utaló jelek? Azt olvastam az alacsony limfocita szám pl HIV esetén fordul elő, mi van mondjuk a fehérvérsejtekkel és így tovább?

2020. jún. 21. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
A fehérvérsejt szám magas lesz, mert vírus van a szervezetben és ezért megemelkedik a szintje. Elsőkörben nem fog senki sem AIDS-re gondolni. Arra külön tesztet kellene elvégezni hogy megállapítsák mi okozza pontosan a nem megfelelő vérképet.
2020. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze értem hiszen a fehérvérsejt szám egy mezei vírustól is magas lehet. De nincsenek más értékek amik elváltoznak? Mondjuk ha az ember már 2 éve él a virussal. Tegyük fel.
2020. jún. 21. 10:01
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően lepusztítja az immunrendszert. Egy idő után minden érték rossz lesz.


De AIDS-es vagy, vagy mire fel ez a kérdés? Előre szólok, jelezni kötelező az orvosnak műtét előtt.

2020. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A fehérvérsejt típusok számának eltérése elég gyakori még egészséges emberek esetében is,mert azok folyamatosan pusztulnak és termelődnek,amik nem követik egymást pontosan. Lehet,hogy egy vérképben nem a referenciatartományba esik egy-egy fehérvérsejt típus aránya,de az mégsem jelent semmi kórosat. Mindig az összkép a mérvadó, illetve az eltérés nagysága. Általánosan elmondható,hogy vírusos fertőzés esetén csökken a fehérvérsejtszám, bakteriális fertőzéskor emelkedik.( De még ez sem biztos.) Úgyhogy a HIV kórokozó kimutatásán kívül nincsen olyan vérvizsgálat,ami konkrétan utalna arra,hogy valaki HIV fertőzött.
2020. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem. Jövőhét elött szerdán megyek HIV tesztre. És így elötte érdeklődöm. Sajnos van esélyem rá. Bár remélem negatív lesz. Nagyon félek rettegek. Amúgy hetero lány vagyok,sajnos több egy éjszakás kalandom volt védekezés nélkül. (Tudom,tudom. Nem kell mondani. Tudom)
2020. jún. 21. 10:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel célzottan HIV tesztre mész, így szerintem ez a kérdés felesleges.
2020. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jövőhét szerdán*
2020. jún. 21. 10:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok,és azt még hozzátenném,hogy ez a tünetmentes vírushordozók esetében igaz. Amikor már kialakul a betegség,akkor annak,illetve a társbetegségeknek megfelelően eltérések jelentkeznek a vérképben.
2020. jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Januárba voltam vérvételen mert Január végén volt egy műtétem. A fehérvérsejtszám NORMÁLIS..(nem lett csillagos) Vörösvértest normális (szintén nem lett csillagos) Monocita szám lett magas (2-8ig normális) 11 lett nekem. Limfocita lett magas (20-40ig normális) nekem 51 lett. Hozzátenném hogy volt egy bazinagy petefészekcisztám amikor ez a vérvétel készült ezért is műtöttek illetve,egy erős megfázás/vagy influenza (nem tudom)Ból jöttem ki. Ha valaki ért hozzá kicsit. Elmondaná hogy ez szerintetek utalhat e HIV pozitivitásra? (ha elkaptam akkor 2-2,5 éve hogy elkaphattam tehát a vírusnak már nagyon jelen kéne lennie)
2020. jún. 21. 10:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezek az értékeke nem jelentenek semmit, ne izgulj! Nem számottevő emelkedések. Simán beleférnek pl. a lezajlott náthába.
2020. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!