Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az mitől lehet, hogy a szájszé...

Skorpió87 kérdése:

Az mitől lehet, hogy a szájszélen lévő herpesz nem múlik?

Figyelt kérdés
Már 3 hónapja kínlódok vele, különböző herpesz krémeket kipróbáltam, lehet bőrgyógyászhoz fordulok. Csak megszeretném tudni, vannak-e még más alternatív módszerek, hogy megszabaduljak már tőle. Be van hasadva, sebes.

2020. jún. 21. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Valami folyton újrafertőz, nekem gyerekkoromban az egyik családtagommal közösen használt pohár okozta ugyanezt. Aztán ő távozott a családból, és utána már nem ittunk egymás után, mindenki csak a maga poharából.
2020. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy herpesz? Kép?
2020. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

A herpesz labialis addig fertőz, amíg apró hólyagos, és nedvedzik. Maga a nedv terjeszti a vírust. Ezért fontos nem piszkálni, mert szét terjedhet az egész arcon a körömmel.

Ha van a herpeszen egy sebréteg, és arra kerül rá a kenőcs, nem tud a szer mélyen hatni. Így a gyerekeknél - régen, a betegszobán - úgy alkalmaztuk a kezelést, hogy először leáztattuk a sebet (kamillás áztatás), aztán erre tettünk glycoseptet, ami fertőtlenített, majd Telvirán, vagy Hevizos kenőcsöket.

Ha nem volt hatásos a gyári herpesz krém, akkor gyógyszertárban kevert, úgy nevezett Lassar pasztát használtunk rá, az beszárította, és jobban gyógyult.

Egyébként lehetséges, hogy maguk az evőeszközök, pohár széle, amiket használsz - és nincsenek elfertőtlenítve rendesen -, és attól kapod újra vissza.

Amúgy a bőrgyógyászat nem egy rossz ötlet.

2020. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban: lehet angulus infectiosa oris-od, ami szájsarok fertőzés.

Erre is az a szabály, hogy óvatosan le kell szedni a sebet, és arra használni a már említett Lassar pasztát. Szintén evőeszköz, pohár széle visszafertőzhet vele.

2020. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még próbálom kezelgetni. Állítólag a méz, fokhagyma, körömvirág krém is jó.
2020. jún. 25. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:

nem jó rá

kérj a patikában rá krémet!

2020. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oh, már kértem. 3 krémet is kipróbáltam. Azért gondoltam, hogy írok ide, de tényleg a körömvirágot látom jó megoldásnak idáig. Már a hasadás kezd beforrni. A krémek inkább nagyon kiszárították, így mindig megmaradt a heg. Hát még kiderül. Köszönöm!
2020. jún. 26. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem herpeszed van
2020. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy inkább valami fertőzés szerű dolog állhat a háttérben.
2020. jún. 28. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!