Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másnál is ilyen nehezen meg...

Másnál is ilyen nehezen meg le a megfázás?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta akármilyen megfázás vagy influenzás megbetegedés sokkal nehezebben megy le mint a többi embernél. Szinte fuldokolva köhögök, éjjelente nem tudok aludni, és kb 2 hét mire lemegy, és sokszor utána is még ilyen krákogás előfordul, mintha köszörülném a torkom. Elég egy enyhe megfázás, amit mások szinte észre sem vesznek, én meg hetekig szenvedek vele. Még régebben kaptam ilyen inhalációs szteroidokat, ami ezt a krákogást valamilyen szinten gyógyítja, de így is nehéz lefolyású a betegség. Szerencsére tüdőgyulladásom eddig nem volt. Más is van akinek ilyen problémája van? Ha igen, milyen megoldás van ellene?

2020. jún. 22. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok folyadék (klisé,de tényleg jó, mert nem hagyja besűrűsödni a váladékot, a vért és így nem pang a baci).

Neocitránt szoktam inni, de.cacisak este 1 db-ot, mert a paracetamol nagyobb mennyiségben nagyon nem tesz jót a májnak, de ha beveszem,akkor kidugul z orrom, nem folyik annykt az orrom stb.


Szoktam inhalálni is forró gőz felett, hogy ne tapadjon le a váladék.


Nekem igy el szokott múlni egy héten belül.

2020. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem is így volt, míg fel nem írta az orvos a D-vitamint. Ősszel mindig megmérik a vitamin szintemet, általában kevés szokott lenni, mert csak naptejjel vagyok a napon. Felírja, egész télen szedem, és pá-pá nátha, influenza. Ha el is kap valami, kb. három nap alatt kiheverem.
2020. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam nem. Olyan 2 nap szokott lenni. Gyógyszert se szedek különösebben, csak ha fájdalom is van. Akkor fájdalomcsillapítót. Többit megoldja a szervezet. Csak akkor megyek orvoshoz, ha nagyon muszáj. Pl volt tüszős mandulagyulladás akkor muszáj volt antibiotikumot szedni. De egy kis megfázással sosincs gond. :)
2020. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amióta szedek D-vitamint, ritkábban vagyok beteg, és pár nap alatt átmegy rajtam. Gyógyszert nem szedek, csak gyógyteákat iszom és többet alszom, pihenek. Illóolajokat is szoktam használni éjszakára. Az első 1-2 nap a legrosszabb, utána már csak az orrom folyik. Évek óta nem köhögtem.
2020. jún. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!