Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az influenzára évente...

Ha az influenzára évente fejlesztenek új vakcinát, mit vacakolnak ennyit a covid-védőoltással?

Figyelt kérdés

2020. júl. 20. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Az influenza több altipusa létezik. Mindegyik ismert és már létezik előre a vakcina. Egy influenza vírus ellen vakcina előállítása 2-3-4 év. Csakhogy van egy jópofa tulajdonsága az emberi immunrendszernek. Nyáron is bennünk van az influenza vírus, és fertőz is, de a kellő mennyiségű napfény (d vitamin) és a stressz mentesség és kipihentség (napi 7-9 óra alvás) segít leküzdeni az influenzát. Elemében benne van minden emberben. És az egészségügyi szűrések közben ki lehet találni, melyik van jobban eletejedve. Erre már rég óta van vakcina. A leginkább elterjedteket mérik és abból kevernek koktélt. Azt kapod meg, mint influenza elleni oltás.


Ennek akkora a sikere, hogy 40 ezer, állam által kifizetett vakcinát kellett kidobni, mert nem vette igénybe a társadalom. Ez csak 5000/db áron is 200 millió kidobott forint, ami inkább legyen kidobva, de ne legyen, hogy sokan nem jutnak hozzá.


Összefoglalva az influenza védőoltás:

- kifejlesztése 2-4 év.

- mérhetősége könnyű és folyamatosan van róla adat

- szükségtelen nyáron

- szezonban tomgesesen előállítható (nem kis költséggel)

2020. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Covid19 okozta SARS-2-cov virus elleni vakcina szintén 1-2 év. De iszonyat nagy pénz van benne és minden más kutatás félre van tolva és ezért lehet akár 1 éven belül is eredmény. Már így is rekordok dőlnek meg orvoslási eredmények gyorsaságát tekintve.
2020. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ennek nincs annyi altípusa, mint az influenzának? Nem fog mutálódni, és ha igen, arra lesz hatásos oltóanyag?

Nem vagyok oltásellenes, sőt, de ezekre a kérdésekre nem tudtam valaszt adni nemrég egy oltásszkeptikusnak.

2020. júl. 20. 21:52
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Nos emberben még nem fordult elő. Ezért "új" korona virus, azaz "novel". Az eddigi ellenanyagok nem használnak, amiket az emberiség ismer. Néhány esetben volt eredmény HIV vírus elleni szerekkel, de nem általánosítható.


Két rokonom is van, aki átesett rajta és túlélte (egy aki nem élete túl, így nem is esett át rajta) és ők már kétszer adtnak ellenanyaggal ellátott vért.

Az ilyen felajanlás csak önkéntes alapon működik pl. és érdekes módon ez is csak néhány esetben hasznos, de a kutatás szempontjából kiemelkedően hasznos.


Én csak laikus vagyok. De ha érdekel a téma keress rá Dr Kemenesi Gábor nevére. Youtu.be-on is van vele számos interjú.

Ő ért hozzá. Ez a munkája. Tőle tanulhatsz infókat.

2020. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. júl. 20. 22:16
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Most őszintén, láttatok már olyat, hogy az influenza elleni védőoltás hatásos volt? Ne akarjátok annyira azt az oltást... Ébresztő, emberek!
2020. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

A személyes kétely nem érv. Trumpot sem láttam előben, mégis létezik. A véleményed nem tény. Tudományosan alá van támasztva ellenpéldákkal az, hogy az oltás hatásos.


Nagy oltásellenesség következtében megnőtt a gyermek bénulás száma zbs., kanyaró csak terjed azóta is és egész jelentős mértékben.

2020. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok oltásellenes, nem csak végletek léteznek. Életem 35 éve alatt abban a szezonban voltam influenzás, amikor megkaptam az oltást. Se előtte 30 évig, és azóta sem. Mióta is van velünk az influenza, legalábbis ismeretek alapján? Úgy 100 éve? Vagy több? A tudomány hamarabb tudott klónozni egy birkát, minthogy kifejlesztettek volna egy értelmes vakcinát erre a takonykórra. Ha bármelyik hatásos lenne, már nem létezne az influenza, és pláne, rég nem halnának meg emberek emiatt. Mutálódás ide, vagy oda.

Ez csak józan paraszti ész, nem tény ugyan. Csak néha gondolkodni is kéne, nem csak benyalni, és terjeszteni, amit a média elénk tol (már aki elé).

2020. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Melyik évben kaptad el az influenzát, amikor be is voltál oltva?

Mellékesen influenza elleni védekezésben a d vitamin készlet sokat számít, tehát előtte nyáron sikerült-e rendesen elbarnulni? Télen ettél elég zöldség/gyümölcs/vitamint?


A SARS-2-cov esetén nincs bizonyíték a d vitamin segítségre.


Mindkét betegség közös fokozója kevés alvás és a stressz szint növekedése. (mondjuk ez minden egyes betegséget fokoz)

2020. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shannaro válasza:
54%
#8: A vakcina nem ellenszer. A védőoltás pedig nem lehet 100%-ban hatékony, mert túl sok változóval kell számolni, és nem lehet egyszerre mindnek megfelelni. A statisztikák szerint az oltást felvevők nagyon jól ellenállnak a betegségnek, éppen ezért is folytatják évről évre a gyártásukat. Szerinted 100 éve milyen volt az orvostudomány? A pestis több évszázada létezik, és a mai napig nem tűnt el. Nem tudom mire számítasz amikor ilyen elvárásokat támasztasz, de néha csak gondolkodni kellene, nem csak kútfőből előhúzni ostobaságokat és tényként kezelni azokat. Gondolom nem kutatóként dolgozol egy egészségügyi laborban, ezért nem tudom mire ilyen nagy a mellényed a nemlétező józan eszedre hivatkozva. Mert a józan ész nem az, hogy van egy tapasztalatom, és az márpedig tényként kezelendő, akkor is ha 100-ból az csak egyszeri eset.
2020. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!