Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől jöhet ki állandóan az...

Mitől jöhet ki állandóan az ajakherpesz?

Figyelt kérdés

Párom van már 2ésfél éve, azt sem lehet mondani hogy nem szoktam már hozzá. Csókolózni nem csókolóztam senkivel, és max párom után iszok pohárból, akinek egyébként sosem van herpesze. Mitől jöhet ki? Mivel tudnám megelőzni, hogy máskor ne jöjjön ki? És ha már itt van, mit tudnék ellene tenni?


( Nagyon sokszor van, kb. 3-4havonta biztos hogy kijön, most is 4 van felül és 2 alul. )


18/L



2020. júl. 22. 07:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk gyümölcsöt ritkán eszem, ha eszem is 2-3 nap alatt megeszem az összeset utána max már csak akkor eszem amikor igény van rá ..
2020. júl. 22. 07:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy miért jön ki sűrűn.


Amikor érzed, hogy nézd kijönni, amit kezdj el szedni lizint kb napi 3-4 szer 1-2 grammot. Ha a hólyagok megjelenése előtt sikerül elkezdened, akkor van esély, hogy nem jut el a kisebedesedésig.

2020. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*kezd
2020. júl. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 22. 07:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha egyszer elkaptad a vírust, utána már bármikor előjöhet. Jellemzően akkor, amikor gyengébb az immunrendszered, vagy túlterheled az emésztésed. Megelőzés céljából erősítsd meg az immunrendszeredet (vitaminok, egészségesebb táplálkozás stb.).
2020. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 22. 08:30
 7/12 vantel ***** válasza:
52%

Lizintől elmúlik,de nagy károkat okozol vele a szervezetedben!

Sajnos a lizin arginin egyensújt felborítod vele, persze a bőr tünet eltűnik.

Végleges megoldás csak egy út a biztos,de ahoz legtöbb ember gyenge.

Leírni hosszú lenne itt a megoldást, de dióhélyban életvitel,táplálkozás oldja meg! Ennek az ismeretanyagnak átadása szóban 5-8 óra.

2020. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vantel kifejtened a lízing arginin egyensúly felbomlását?
2020. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyan milyen károkat okoz vele? Épp a rossz lizin-arginin arány, illetve lizinhiány miatt jöhet ki a herpesz, emiatt is fogékonyabb lehet a szervezet egyes vírusfertőzésekre.

A javasolt napi mennyiség nem tartalmaz olyan brutálisan sok lizint, hogy ettől bármilyen baja legyen, a kúra egyébként is csak pár napos.

A lizin egyébként egy aminosav, pl. tejtermékek, tojás jó forrásai. Argininből átlagos táplálkozás mellett nem nehéz eleget, sőt akár a szükségesnél jóval többet bevinni. Ha a lizinkúra magában nem hatásos, a magas arginintartalmú (mellette kevés lizint tartalmazó) ételek fogyasztását is érdemes visszafogni (pl. olajos magvak, csoki, búza, zab).

2020. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 vantel ***** válasza:

Ez a két anyag egymás antagonistája. Idális arány rövid ideig áll fent ,napjában töbször egyik másik kerül túlsúlyban.

Mivel szerepet játszanak az immunanyag termelésben is,még ha közvetve is ,ekkor még jobban felborítjuk az egyensúlyt.

Ekkor eltűnik a herpesz,mert nem tud a vírus szaporodni.

Itt jönnek a problémák,hogy a vírus is azért marad bennünk,mert nem jó az immunrendszerünk, ezzel az egyensúly felborítással tovább rontjuk.

A testünkben nem látható helyeken ismét változásokat okoz, pl.:bélfalnál a nitrogén monoxid anyagcserében.

Mester Károly igen nagy szakértőlye a témának, teljes részletében ő tud tájékoztatni.

Saját példám.: amióta ízfokozót,tartósítószert, ipari húst ,streszt lehető legnagyobb mértékben elkerülöm, nem jött ki herpesz tünetem!

arról nincs információm,hogy szervezetem leküzdötte-e a vírust,de tünetem nincs.

2020. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!