Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek rendesen maszkot viselni?

Figyelt kérdés
A szájukon ott van a maszk, de az orruk meg szabadon van, így gyakorlatilag a viselése nem sokat ér. Nem tanultak biológiát, mivel az orr is a légutak része, vagy tényleg ennyire hülyék?

2020. júl. 25. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
84%
Nehezen lehet benne lélegezni (főleg amikor meleg van), és az emberek belefáradtak az elmúlt 4 és fél hónapban, teljesen jogosan. Mondom ezt úgy, hogy boltban/tömegközlekedési eszközökön én is hordom rendesen.
2020. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
79%
Mivel tudják, hogy ennek a dolognak nsgyobb füstje, mint a lángja, így teljesen feleslegesnek tartják ezt s mizériát. De megadják az örömöt, hogy legalább a szájukat eltakarják, hogy azt hidd, hogy védve vagy
2020. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
64%
Mert az emberek nem teljesen hülyék, éppen ezért sokan nem hajlandóak beállni a sorba és hisztizni.
2020. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert nem érdekli őket. Engem sem, mert nem ezen fog múlni elkapod-e vagy sem. Ettől függetlenül hordom. Sokkal inkább azon múlik, hogy az ügyfeleim arcon tüsszentenek, kéz nélkül köhögnek és nem ismerik a kézmosás fogalmát. Köpködve beszélnek és szipognak.

Múltkor be mertem menni maszk nélkül a Lidl-be (otthon maradt véletlen, huhh, most mi lesz), és egy nő szemig felhúzott szájkosárral ordítva odaszólt nekem hogy "feltalálták már a maszkot is...", és úgy néz rám, mintha embert öltem volna.

És akkor maradjak meg békés.

2020. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 anonim ***** válasza:
57%
Mivel sokkal károsabb ha egy fél óránál tovabb hordjuk. Szemüvegem meg párásodik ha az orromon is van. Terhes is vagyok szóval kell a rendes levegő nem a vissza szívott maszk alatti ami káros. Nem mindegy ki hogy hordja? Ha valaki a fülét takarja engem az se erdekel.
2020. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
58%

Mert a "rendes" maszkviselés is pont ugyanannyit ér a vírus ellen, mint a "rendetlen"

:)

2020. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
58%

Na megint egy okoska, aki mindenfele prekoncepció alapján általánosan lehülyézi az embereket.


A maszkok többségében nem lehet levegőt kapni, ha pl órákon keresztül abban kell lenned, akkor vagy megfulladsz, vagy könnyítesz magadon és lehúzod az orrod alá. Arról nem is beszélve, hogy a szemen keresztül is képes bejutni a vírus.

2020. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
40%

Mert a magyarok többségében semmi felelöségérzet sincs.

A maszkot NEM azért kell hordani, hogy AKI hordja, ne kapjon el fertözést, hanem hogy Ö MAGA ne fertözze a többit.

Normál országokban az ilyeneket komoly összegre megbüntetik (minimum 100-200 Euro alkalmanként, és legközelebb megint), habár elég kevesen vannak, akik nem fogják fel az értelmét a maszkviselésnek!

2020. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
33%
Érdekesnek találom, hogy az nincs meghatározva, hogy pontosan milyen anyagból is kellene annak a maszknak lennie, csak hogy feltétlenül úgy hordjuk, hogy még véletlenül se kerüljön friss oxigén a szervezetünkbe...
2020. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 A kérdező kommentje:
8. Válaszadóval teljesen egyet értek. Itt nem az a "gond", hogy én elkapom, hiszen én nagy valószínűséggel súlyosabb szövődmények nélkül átvészelem. A gond az, hogy megfertőzhetnek olyat, aki viszont nem biztos, hogy túléli.
2020. júl. 25. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!