Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tanácsoltok,hogy elviselhe...

Mit tanácsoltok,hogy elviselhetőbb legyen a fájdalom?

Figyelt kérdés
Már 4. napja nagyon fáj a torkom, a nyelés is fájdalmas és a beszéd is. Ezért ma dolgozni sem mentem már. Nem hinném, hogy a covidot kaptam el, (bár sosem lehet tudni) mert lázam az egyáltalán nincs, köhögni sem köhögök, csak ez az egyetlen tünetem van, de az nagyon erőteljes,talan még a nyaki nyirokcsomóim vannak megduzzadva kicsit. Mikor megnéztem a torkom, láttam, hogy a mandulámon van néhány apró fehér folt, így olyan, mintha mandulagyulladás lenne, de persze nem akarom magam diagnosztizálni. Délutan rendel a házidokim, de szerintem ilyen tünetetekkel személyesen nem fog fogadni, így majd felhívom. Viszont addig van valakinek bármi tanácsa, amivel elviselhetőbbé tehetném a fájdalmat? A Strepsilst állandóan szopogatom,ettem forró levest, probáltam cserszömörcés szájvízzel, aztàn sós, langyos vízzel öblögetni, de nem sokat segítettek. Egyéb jól bevált ötlete van esetleg valakinek? Köszönöm a tippeket!

2020. júl. 28. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A strpsils nem ér semmit, viszont a strepfen direkt spray az nagyon jó! Pár perc alatt hatásos és elég sokáig tart.

Jobbuláat!

2020. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 28. 08:41
 3/6 anonim ***** válasza:
A Dorithricin szopogatós tablettát tudom ajánlani.
2020. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fehér pontok a mandulákon, amik meg vannak duzzadva = Neked tüszős mandula gyulladásod van. Nagyon rossz betegség, sokszor volt nekem, szóval átérzem a helyzeted. MINDENKÉPP menj el orvoshoz, amilyen hamar csak tudsz. Antibiotikumot fog felírni. Ez a betegség nagyon gyorsan reagál a gyógyszerre, 2 nap múlva már sokkal jobban leszel. NE várj, menj az orvoshoz! Ez nem fog magától meggyógyulni vagy elmúlni, csak feleslegesen szenvedsz.


A strepsils és társai semmit sem érnek ez ellen a betegség ellen, feleslgesen szeded.

2020. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A Strepfen direkt sray-t használom, tényleg nagyon sokat segít. A helyettes háziorvos eddig nem írt fel semmit, látott fotót a torkomról, megerősítette, hogy valószínűleg bakteriális eredetű. Mondta, ha 1-2 napon belül nem javul, akkor ír fel antibiotikumot. Amúgy mára már sokkal jobb, bár meg ,,érzem a torkom", de egyáltalán nemkibírhatatlan már. Mostanra a párom dőlt ki.
2020. júl. 29. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:
A forró illetve a nagyon hideg dolgokkal óvatosan (nem csak betegség idején), mert attól csak jobban begyulladhat. Ugyanígy a túl csípős dolgok is csak jobban begyullaszthatják. Jól tetted, hogy használtad a torokfertőtlenítőt.
2020. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!