Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hólyaghurut terjed szexuális...

Valkaiss kérdése:

A hólyaghurut terjed szexuális úton?

Figyelt kérdés
Annyit olvastam, hogy nem tesz jót a szeretkezés annak, akinek épp van. Nekem sajnos gyakori probléma, kellene a párommal óvszert használni olyankor, mikor még nem vagyok biztos benne hogy ez az, hanem még csak ez a diszkomfort érzés van?
2020. júl. 30. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Aktus után mindig el kell menni pisilni, és akkor nem lesz hólyaghurutod. Régen ezt nászutas betegségnek hívták, olvass utána.
2020. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem terjed szexuális úton, de a "mechanikus hatás" :) a húgycső bemenethez hord dolgokat, ami segíti a fertőződést. Gyakori az enyhe hüvelyi fertőzés átvitele a húgycsőre, szóval nem árt a nőgyógy kontroll se, ha ott van fertőzés, ott kell kikezelni.
2020. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első, érdekes hogy ezt mondod mert pont a nagymamám mesélte, hogy ő a nászéjszaka után egy ideig ezzel küzdött :D

Köszi a válaszokat, voltam amúgy pár éve dokinál, hogy ez mi lehet de semmit sem talált. Egy durva felfázásom elmúlt, rutin vizsgálatra mentem a nőgyógyászhoz. Nem tudott vizsgálni mert elfelejtettem elmenni pisilni, csak a hólyag látszott. Mondta hogy menjek szakorvoshoz mert a húgyhólyagom szemcsés. Pár hét múlva elmentem, de ő már semmit se látott. Azóta is sokat van ez, a páromat viszont féltem, mert egyáltalán nem kellemes dolog :D

2020. júl. 30. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi baja, ez csajos probléma, anatómiából adódóan
2020. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor már még egy hülye kérdés...

Ezt a medencében is össze lehet szedni?

Nekem nem csak a húgyuti hanem a hüvelyi fertőzések is problémát okoztak régen egyértelműen az úszástól. Azt megtanultam kivédeni, de ezzel a felfázósdival nem tudok mit kezdeni és a legutóbbi egy csúszdapark után lett.

2020. aug. 3. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!