Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha most készítenének vakcinát...

Ha most készítenének vakcinát a koronavírus ellen, akkor azt rád tudják kötelezni hogy te is megkapd vagy ilyet nem lehet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert sokan mondják hogy ez nincs is csak bemondták mert valamit elakartak titkolni. Lehet hogy ez egy baromság mondjuk, de mindegy. Ha én most 16 évesen azt mondanám hogy nem akarom megkapni a vakcinát akkor olyat lehet? Mert ha tényleg nincs, akkor én nem akarok kapni olyan oltást amiről azt se tudom hogy létezik-e. Légyszíves normális kommenteket várok. Ha nem kapnám meg akkor később lehet bajom belőle vagy nem?
2020. aug. 8. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs oltóanyag. Persze kísérleti anyagok már vannak de még messze van attól hogy az eljusson mindenkihez. Ha meg is lesz a megfelelő ami beválik és engedélyezve lesz a gyártás akkor is elsősorban a veszélyeztetett emberek lesznek beoltva, eü. dolgozók, és így tovább mindenki. Fiatalokhoz fog szerintem legutoljára eljutni és egyenlőre idehaza legalább is még vitatják hogy kötelező legyen vagy sem. A szakértők egyenlőre nem akarják kötelezővé tenni ha lesz majd, csak meg lesz határozva hogy kinek legyen az és kinek ne. Leginkább azoknak lesz valószínűleg akik olyan helyen dolgoznak ahol nagyon kivannak téve ennek a veszélynek.

De egyenlőre még nincs oltóanyag, gyógyszer sem. Kísérletezések már vannak, de ezek még bizonytalan dolgok.

2020. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogyha majd lesz oltó anyag. Akkor megnyugodtam hogy nem akarják majd rám kötelezni. Köszönöm a segítséget! :)
2020. aug. 8. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen, tehetik kötelezővé, ha úgy ítélik meg a helyzet súlyosságát. Mondjuk nem valószínű hogy jelen helyzetben így tennének.

De ha mégis, az persze nem azt jelenti hogy erőszakkal beoltanak mindenkit. Ezt egyéb módokon szokták szankcionálni. Lásd pl az USA beli antivaxxer csoportokat! Ha nem adatnak be maguknak egy kötelező oltást, az ő dolguk, viszont a szabad mozgásban erősen korlátozva lesznek. Nem mehetnek bizonyos közösségekbe, nem utazhatnak bizonyos országokba, stb, ha hiányzik egy oltásuk.

2020. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hellmano ***** válasza:
77%

1. Kötelezővé csak is ingyenes formátumba tehetik.

2. Mivel 16 éves vagy így te nem döntheted el, max. szüleid alá írják neked, hogy nem szeretnéd.

3. Max. 65 felett teszik kötelezővé.

4. Mindenki maga döntheti el kell neki vagy sem. (én tuti senkinek nem leszek a tesztalanya, hogy beadassam magamnak ezt a vackot, ha lesz!).

2020. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%

"sokan mondják hogy ez nincs is csak bemondták mert valamit elakartak titkolni. Lehet hogy ez egy baromság mondjuk, de mindegy."

Igen, ez bizony baromság.

"Ha nem kapnám meg akkor később lehet bajom belőle vagy nem?"

Igen, lehet bajod, pl. megbetegít a vírus és akkor késő lesz megbánni. Vagy csak oltatlanul nem vállalhatsz bizonyos munkákat.

2020. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én olyat tudok elképzelni hogy lesznek olyan országok akik megtiltják a beutazást azoktól akik nincsenek oltva valamint mi nem engedünk be ilyeneket. Valamint az iskolásokat könnyebb összeszedni egy ilyen fajta védőoltásra, szóval ők lesznek első sorban bevakcinázva.
2020. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra játszanak. Az volt a cél az ebolánál, marburgnál, madárinfluenzánál, stb is, csak valami mindig közbejött.
2020. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!