Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyár elején voltam HIV teszten...

Nyár elején voltam HIV teszten a Nemzeti Népegészségügyi Központban, mennyi az esélye, hogy páciensként ott érintkezem a vírussal és elkapom (van AKÁRMILYEN lehetőség)?

Figyelt kérdés

Június elején voltam ott. Steril tűvel szúrták meg a gyorsteszthez az ujjam, ez biztos. Viszont nem tudom, hogy akárhogy lehet-e ott páciensként érintkezni a vírussal (kilincsről vagy akárhonnan).



Voltak azóta tüneteim. Július közepén 2-3 napig fájt a torkom. Néha apró (2mm) afták vannak a számban (mondjuk fogszabályzós vagyok alul és felül is), illetve a lábfejemen horzsolásszerű, piros, sebes valamik jöttek ki, (pedig nem emlékszem, hogy lehorzsoltam volna) ami már egyébként kezd teljesen elmúlni (nem viszketett és nem volt kiütés jellegű, sima, kicsit erősebb horzsolásnak tűnt/ tűnik).



2020. aug. 10. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Ha HIV fertőzött vagy, azt korábban kaptad el és nem egy kilincsről

2020. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem vagy tisztában azzal, hogy terjed a HIV vírus.


"(1) HIV-fertőzöttel történő védekezés nélküli nemi érintkezés; (2) vénás kábítószer hasz­nálata HIV-fertőzött vérével szennyezett tűvel; (3) a magzat vagy a csecsemő fertő­ződése a HIV-fertőzött anyától a terhesség, szülés vagy szoptatás során; (4) HIV-fertőzött vérével történő transzfúzió vagy HIV-fertő­zött szervét felhasználó transzplantáció; (5) egészségügyi dolgozók HIV-fertőzött vé­rével való közvetlen érintkezése bizonyos feltételek teljesülése esetén."

2020. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nincs.
2020. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De ak miert vannak ezek a tunetek.


A szuras soran okozott nyilt seben keresztul sen kaphatom el?

2020. aug. 10. 18:10
 5/18 anonim ***** válasza:
Miért kellett a teszt? Volt védekezés nélküli aktusod?
2020. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kiszakadt a gumi
2020. aug. 10. 18:23
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
És a partner HIV fertőzött volt?
2020. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
anális vagy hüvelyi szex volt? pasi vagy?
2020. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szerintem a kerdesem szemptonjabol ez nem fontos.
2020. aug. 10. 18:26
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem az, de le lehetne szűkíteni a kört, milyen betegséged lehet, aztán úgy tanácsot adni...
2020. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!