Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az itthoni egeszsegpolitika...

Az itthoni egeszsegpolitika miert nem támogatja a PreP gyógyszer bevezeteset, miert nem akarják csökkenteni a HIV fertőződes eselyet?

Figyelt kérdés

A tavalyi evben,pl volt már olyan aki 15, 19 eves kor között megfertőzödött, es olyan is aki 20, 24 eves kor között, már AIDS stádiumban volt 😢


A HIV kezelesre szánt gyógyszer (pl Art), drágább is, es 20 30 40 evekig finanszirozza az állam, addig amig az adott szemely el, a PrEp ezzel szemben sokkal olcsóbb, ráadásul a nem folymatos szedes is nagyon magas vedettseget biztosítana (Pl, a 2+1+1 módszer)



2020. aug. 22. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

A védekezés jelentőségét kellene megtanítani nagyon korán. Alapvetően megfontoltan kellene nemi életet élni. Ismeretlennel, nem állandó partnerrel csak gumival legyél együtt! Ez adna igazi védelmet!


A gyógyszeres megelőzés nem véd egy csomó más nemibetegségtől, azoktól nem félsz? Papilloma, szifilisz, kankó, herpeszek, soroljam?

Tudom, hogy most divatos a PrEP, de az is gyógyszer, vannak mellékhatásai, pláne, ha többször szedik.

2020. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Én nem nemi úton kaptam el és nem is droghasználat során.
2020. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Utolsó szabad tudni hogyan? És mik voltak a tüneteid? Én ma voltam teszten, nagyon félek
2020. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 sajnos vérátömlesztéssel is terjedt még régebben :(

De ma ezzel már nem nagyon szokott. #3 miért felnel?

2020. szept. 2. 22:46
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Vérátömlesztéssel a 80-as évek elején terjedt. Sajnálom, hogy így kaptad el, de azóta minden vért ellenőriznek, nincs ilyen eset többé.
2020. szept. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Hogy elkaptam. Volt egy párom akiről kiderült hogy prostizott. 2 éve szakítottunk, de most a labor eredményemből kiderült hogy az immunrendszerem gyenge, a limfocitám alacsony. Hasmenésem van. Gomba, kiütés, herpesz nincs.
2020. szept. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 akkor menj el egy gyors tesztre, a Maria utcában pl időpontfoglalas nélkül mehetsz ma 1 és 2 között. 5000 ft, a másik a Karolina úti rendelő, ott 3000. De időpontot kell foglalni. Egyébként a hasmenés kb 150 betegség tünete lehet, köztük ártalmatlanok is bőven vanak. Ha HIV-es hasmenés több mint 1 hétig tart. Ha az elmúlt 2 évben nem voltál lázas 38C-vel akkor szintén nem esélyes, hogy lenne bármi bajod. Az esetek 2/3-a lázzal járral. Kb 1 2 hétig tart. Néha pár napig. A többi tünete nem annyira kézzel fogható. Pl éjszakai izzadás, ez nyáron a lakosság fele megtapasztalja kb. A torokfájás, szintén kb 150 betegség tünete lehet. A duzzadt nyirokcsomó esetleg ha volt. Magyarországon a nő prostituáltak között sincs sok HIV fertőződött. Jók azért az esélyeid, hogy nincs vírusod, de teszt mindenképpen kell.
2020. szept. 3. 07:49
 8/13 anonim válasza:
Tavaly ősszel voltam lázas, influenza tünetekkel. A hasmenés kb. március óta tart. Tegnap voltam szűrésen. Vállaltam a nevem, így 1-2 nap alatt meg lesz az eredmény.
2020. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8as ha tavaly ősszel voltál lázas, de már 2 eve vege a kapcsolatodnak (ami 2018, augusztus kb), semmi köze nem lehet a ex barátod lehetseges HIV fertőzeshez, ugyanis ezek a tünetek a fertőzest követően egyből 2 4 hetben belül jelentkeznek az estek 2/3ban;

A marcius óta tartó hasmanesre, pedig kezdj el egy teljesen tejmentes, es tejfeherjementes dieatat, ha 3 4 het múlva javul, akkor csak erzekeny vagy vagy a laktózra vagy a tejfeherjere (Nekem is volt 6 hónapos hasmenesem ;(, ez az etrend megoldotta)

Ha antiobitoikumos kezeles miatt alakulhatott ki a hasmenes, akkor azonnal kezd el szedni az Enterolt (veny nelkül kapható hatásos probiotikum) (kb 2500 forint), mert 2 3 napon belül javulni fogsz

2020. szept. 3. 10:42
 10/13 anonim válasza:
Köszönöm
2020. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!