Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgombát mivel kezeljem,...

Körömgombát mivel kezeljem, és hogyan előzzem meg legközelebb?

Figyelt kérdés

A két nagylábujjam körmén van egy-egy sárgás csík, szerintem körömgomba. Vannak olyan vény nélkül kapható szerek, amikkel ezt kezelni lehet?


Legközelebb hogyan előzzem meg? Anyukámnak 10+ éve van, nagyon ronda a körme, olyan, mint a legdurvább képeken. Külön törölközőt, zoknikat, ollót használunk, mit tehetnék még? Ugye az én körmöm nem fog úgy kinézni mint az övé, ha kezelem?



2020. szept. 5. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Patikában van többféle szer, válassz azokból. Nehogy ecettel és hasonlókkal bohóckodj, semmit sem ér.

A körömgombával az a baj, hogy ha teljesen ki akarod írtani, akkor gyógyszert kell szedni rá. Ezt a háziorvos tudja felírni, rendszeresen ellenőrizni kell a szedése közben a májenzim és vese értékeket.

2020. szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A gyógyszer nagyon durva esetben is használ? Jó lenne, ha anyukámnál is megszűnne a probléma, hogy ne tudjam megint elkapni.

2020. szept. 5. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

nekem a canesten pro vált be. sokáig tartott és többször kellett ismételni. de azóta nem jött vissza.

szokták még javasolni a teafa-olajat fertőtlenítésre. pl. olló, vagy a cipőbe egy átitatott vatta.

2020. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nagyon félek attól, hogy az én körmöm is olyan lesz, mint anyukámnak, neki tényleg nagyon gáz. Feleakkora a körme, mint amekkora kéne, hogy legyen, de sokkal vastagabb, teljesen sárga, furcsa alakú, púpos, a kisujján alig van köröm. Inkább ne legyen körmöm, minthogy nekem is olyan legyen. :/

2020. szept. 5. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

ami kencét javasoltam, az el fogja mulasztani. pláne, ha még nem annyira csúnya. az biztos, hogy idő kell hozzá és türelem.

anyukádé már nagyon el lett hanyagolva, azért ilyen. a gyógyszerre azt szokták mondani, amit fentebb is említettek. ártalmas a májnak.

2020. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nekem még alig látszik szerencsére, csak enyhén sárgás az a sáv, és csak közelről látszik.


Azt hiszem ezentúl itthon is papucsbam kell zuhanyoznom. :/

2020. szept. 6. 05:43
 7/9 nincsilyen2020 válasza:
89%
Szia. Én két és fél évig kínlódtam vele. Először Canestent próbáltam, semmi eredmény. Az orvos Amorolfin lakkot írt fel, pár hónapig használt, aztán már nem. Próbáltam ecetet, teafaolajat, szódabikarbónát, de minden csak néhány hétig segített. Kb olyan lehetett a körmöm, mint anyukádé. Pedig zoknik, cipők, ollók, stb... fertőtlenítése, mind meg volt. Gyógyszert nem akartam szedni. Végül - zoknimosás 90 fokon adta az ötletet - frissen forralt vízzel kezdtem kezelni. Zuhanyozás után körömreszelés, majd kis műa edénybe - pl mosószer adagolója - lobogó vizet öntöttem. Ecsetet belemártogattam és ezzel kenegettem a körmöm, hetente 2-3 szor. Addig nyomtam rá az ecsetet, amíg bírtam a forróságot. Nem vészes, hiszen te kezeled: ha érzed, hogy már túl forró, elkapod az ecsetet. A körmöm sem jött le tőle, pedig számítottam rá, de a gomba elpusztult. Néhány hét alatt teljesen megszűnt a sárga szín, és az alatta porladó anyag. A körmöm már egészséges, de hetente még legalább egyszer mindig lekezelem, nehogy visszajöjjön. Azért azt még hozzátenném, hogy az Amorolfine-t sem mertem elhagyni, forró vizezés után mindig belakkozom. Remélem, ezzel tudok neked és anyukádnak is segíteni.
2020. szept. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nincsilyen2020 válasza:
89%
Még annyit, hogy főleg az elején, amíg nincs látható javulás, a cipőket hetente fertőtlenítsétek. Én eleinte azokba is forralt, lobogó vizet öntöttem, ebbe néhány lábbelim hamar tönkre is ment. Aztán áttértem a fertőtlenítős spray-k befújására, majd hajszárítóval nyomom a hőt, persze csak pár-pár másodpercre. Ezzel a cipőknek sincs semmi baja.
2020. szept. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ki fogom próbálni.


A cipővel nem lesz gond, most itthonról dolgozok, csak hó végén kell bemennem egy napra, plusz az egyetemre havi 3 napon, így egyszerű a fertőtlenítés.

2020. szept. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!