Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megharapott egy denevér?

Megharapott egy denevér?

Figyelt kérdés
Megharapott egy denevér ma este. Elég holnap elmenni orvoshoz? Miből állapítják meg hogy veszett vagyok e?

2020. szept. 12. 22:32
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
47%

Fogalmam sincs ,de szerintem menj be a kórházba még most.

De hogy harapott meg? Írd le légyszí nagyon kíváncsi vagyok.

2020. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Holnap első dolgod legyen elmenni. Nyálból mutatják ki úgy tudom.

Ha tudod, vidd el az állatot is

2020. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

Te jó ég! Mentőket nem kellene kihívni ilyen esetben?!


Nem fáj? Nem vérzik? Egyéb tünetek?!

2020. szept. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%

Voltál ma orvosnál? Veszettségnél nem véletlen kerülnek "karanténba" az állatok, mert van a vírusnak egy bizonyos lappangási ideje. +Onnantól még az agyat is meg kell támadnia.

Tehát van egy rövid idő, míg el tudják kezdeni a védőoltást beadni.

Ha nincs meg az állat, akkor valószínűleg elkezdik a kezelést...

2020. szept. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De akkor a nyálamból ki tudják mutatni?
2020. szept. 13. 07:14
 6/21 anonim ***** válasza:
24%

Őszintén örülünk, hogy ÉLETJELET ADTÁL MAGADRÓL!


A biztonság kedvéért nem hívod a 112-es telefonszámot? Vagy a karantén miatt aggódsz és azért nem kérsz az egészségügyi ellátásból?

2020. szept. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan nem tudom, hogy ki tudják e mutatni. De az biztos, hogy az első 10 nap életmentő! Én ezzel nem vacakolnék ne haragudj...

Azt meg végképp nem tudom, hogyha a nyálból kimutatják, akkor már késő e a védőoltás elkezdése. A betegség minden esetben 100%-os halálozással jár. Elég lazán fogod fel a kérdést. És igen. A denevérek hordozói lehetnek a vírusnak.

2020. szept. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De akkor még van 9 napom elmenni orvoshoz? Vagy hogy érted a 10 napot?
2020. szept. 13. 08:14
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

Ha jól tudom, akkor a vírusnak 3 szakasza van. Először a seb körül elszaporodik, majd elindul a szervezetben és legvégül megtámadja az agyat, ahol aztán nincs visszaút.

Hogy melyik fázisban kell elkezdeni a kezelést nem tudom. De talán az első tünetek után már késő...

Tényleg ilyen fontos, hogy hüzd az időt? Mikor mennél el vele orvoshoz és mikor? És hova?

2020. szept. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
12%

Már írtam neki privátot, mivel megkeresett.


Az orvosi ügyeletet javasoltam neki - lehetőleg késlekedés nélkül. Ott majd SZAKÉRTŐK kezébe kerül. "Állítólag" a szülei legyintenek a problémára..?! 16 éves kamaszról van szó a "történetben".


Ez az egész eléggé valószerűtlennek tűnik így, de remélhetőleg minden jól alakul majd a végén...

2020. szept. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!