Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kedden megyek citológiai...

Kedden megyek citológiai vizsgálatra, vajon a kenetből ki tudják mutatni, ha esetleg Covid-os lennék?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, honnan veszik a kenetet. A PCR vizsgálathoz a torokból/garatból/orrból kell minta. Azt kell betenni a megfelelő gépbe.
2020. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez komoly kérdés? :-O
2020. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mitől akkora hülyeség? Ugyanolyan nyálkahártya.
2020. szept. 20. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem ugyanolyan nyálkahártya, ha nőgyógyászati citológiára gondolsz. A covid elsősorban légúti vírus. Ráadásul ha nem konkrétan a covidot vizsgálják, akkor mitől tudnák kimutatni? Arra külön teszt van.
2020. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem éppen ugyanolyan nyálkahártya. A 4. válaszoló pontosan kifejtette.


2. voltam.

2020. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a hüvely kenetére gondoltam; nem vagyok egészségügyes, de akkor eddig tévhitben éltem, hogy a vírus a teljes szervezetben “kering”.
2020. szept. 20. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
NEM!!!!
2020. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Pontosítanom kell, mert azóta hallottam, hogy a covid 19 nem légúti vírus. Csak a légutakon keresztül jut be a szervezetbe, ezért elsősorban ott okoz tüneteket, és onnan mutatható ki. De az egész szervezetben okozhat károsodást.

Ettől függetlenül a citológiai kenetből nem vizsgálják.

2020. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!