Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vajon vannak olyanok, akiknek...

Vajon vannak olyanok, akiknek tipikusan koronavírusra utaló tünetei vannak,de eltitkolják, nem veszik fel a háziorvossal vagy valami illetékessel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Persze olyanra gondolok akiknek enyhébb, kórházi ellátást nem igénylő tünetei vannak, és nem veszik fel a kapcsolatot senkivel, hogy esetleg teszteljék őket, eltitkolják a karantén miatt, és ugyanúgy mennek közösségbe.

2020. szept. 21. 22:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván van. Kizárt dolog, hogy több tízezer ember mind egy szálig jelentkezik a háziorvosnál.
2020. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%
Biztos vannak, és valahol meg is értem őket. Karanténban töltött időt nem fizeti a cég, és sok embernek ez nagy érvágás lenne.
2020. szept. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
78%
Sajnos igen. Nálunk egy fogorvos tett ilyet, és néhány pácijensét is megfertőzte. Amikor kiderült a dolog, bezárták a rendelőt. Nagyon felelőtlen viselkedés az ilyen, mások egészségével játszani.
2020. szept. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

Persze hogy vannak. Az exem is ilyen típus, amíg járni tud, addig megy munkába. Ha munkába megy akkor pedig szórakozni is elmegy. Marhán nem érdekli kit fertőz össze.

És rajta kívül is biztosan sokan vannak akik inkább eltitkolják minthogy kivonják őket a forgalomból 2 hétre... :(


Elég csak visszatekinteni az elmúlt koronamentes évekre. Amikor a fél osztály hiányzott a suliban, mert egy bejött betegen...

Felnőtteknél még inkább ez van a pénz miatt...


Senkit nem érdekel már a másik, ebből a világból a figyelmesség már eltűnt rég.

2020. szept. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%
Angliában a munkahelyemen még lázasan is mentünk dolgozni, mert nagy pénzkiesés ha kimaradnánk. 3 napig fizetetlen, ha tovább maradsz akkor állami táppénz van ami nevetségesen kevés. Abból megélni nem lehet. Így mindig voltak akik betegen, lázasan dolgoztak. Jelenleg a covid miatt mérik a lázat de sokat nem érnek el vele. Senki nem fog 2 hétre karanténba menni, mert nincs fizetve. Az az ami nem fair. Ha már kötelezik az embert a karanténra a kamu járvány miatt, akkor fizessék ki a kimaradt időt mintha dolgozna. Ha így lenne, senki nem titkolná.
2020. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%
Igen, és nem hibáztatom őket, koliban lakom, és itt is többen elhallgatták, mert nem akartak hazamenni.
2020. szept. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
49%

Ezt mondjuk én nem tudtam, ha valóban nem fizetnek táppénzt, csak "lecsuknak", az rohadtul igazságtalan, elismerem.

Így persze hogy csak kapálóznak a vírus után, az meg csak terjed terjed... pfff

2020. szept. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyébként valahol én is megértem őket.
2020. szept. 21. 23:49
 9/31 anonim ***** válasza:
27%
Kollegám több is, otthonról dolgoznak. :)
2020. szept. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy kicsit is bejön a rosszabb idő (értsd, 15 fok), egyből fájni kezd a torkom, és sokszor hőemelkedésem van. Nem tehetem meg, hogy ne menjek dolgozni. Hőemelkedésen is sokszor van, a héten már mérnek nálunk reggelente. Így én is merek, és ha úgy van, akkor gyógyszer, és szólok, hogy kicsit később megyek. Egy hiszti miatt nem fogom elveszíteni a megélhetésem.
2020. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!