Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen vitaminokat kell...

Milyen vitaminokat kell szedni koronavírus ellen? Miből mennyit?

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyelőre semmi sem támasztja alá, hogy bármely vitamin megvédene a vírustól...
2020. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Semmilyet. Nem véd meg tőle. Vegyél maszkot tart távolságot ne ment tömegbe és moss kezet. Ezt lehet ellene tenni.
2020. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ne értékeld túl a vitaminkészítmények szerepét, sokkal fontosabb a változatos, egészséges étrend és a testmozgás. Egyébként véleményem szerint a C és D vitamin a legfontosabb, ezeknek a beviteli értékeikről többféle álláspont van, én napi 2000mg C és 2500 nemzetközi egység D vitamint szedek, mellette egészségesen étkezem és heti 4x intenzíven edzek.
2020. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudás elleni tablettát .
2020. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Nem a koronavírus ellen, hanem magadért csak úgy általánosságban érdemes D3+K2-vitamint szedni, C-vitaminnal kiegészítve, mert az támogatja a D felszívódását. Önmagában nagy mennyiségű D-t nem érdemes szedni, mert megnöveli a kalciumfelvételt (ételekből), és ha nem szedsz hozzá K2-t, akkor a "mész" lerakódik a lágyszövetekben (érelmeszesedés pl.). A legtöbb D+K termék 4000 NE D-vitamint tartalmaz (nem véletlenül), egyesekben A-vitamin is van, mert az is fontos a D hasznosulásához. De hogy a vitaminok a megfelelően "érvényesüljenek", oda kell figyelned a megfelelő mennyiségű alvásra, testmozgásra, étkezésre is.
2020. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, hogy milyen keretrendszerben gondolkozol.

Ha a TVből és a hivatalos ajánlásokból tájékozódsz, akkor kövesd azt, hiszen a legtöbb ember azt követi.

Ha az alternatív módszerekben is látsz fantáziát, akkor kövesd azokat, de ne csodálkozz, ha a hivatalos álláspontok elfogadói meg fogják cáfolni. Könnyű dolguk van, hiszen az általánosan elfogadott módszerek mellett a legkönnyebb kiállni, arra ott egy csomó olyan bizonyíték, amit már hivatalosan is elfogadtak. Ha egy alternatív módszert elfogadnak hivatalosan, akkor az többé már nem lehet alternatív.


A hivatalos álláspont JELENLEG az, hogy a vitaminok és táplálékkiegészítők nem védenek meg a koronavírus ellen. A maszk a leghatásosabb.


Az alternatív irányzatok nagy része szerint a vitaminok és táplálékkiegészítők segítenek az immunrendszer erősítésében, ezáltal nem csak a koronavírussal, de minden más vírussal is könnyebben megbirkózik a szervezet.


Én a magam részéről az egészséges táplálkozás mellett vitaminokat is szedek évek óta.

Pl 4-5000 mg C-vitamin, 8-10000 NE D2+K3. E mellé még jön a többi. Tudom, hogy nem ennyi a hivatalos javaslat, de lehet, hogy majd eljön az idő, amikor ennyi lesz.


Nem árt néha frissíteni az ismereteket a hivatalos álláspontokkal kapcsolatban. A minap volt egy cikk az egyik legnagyobb olvasottságú weboldalon. A főcím ez volt:

"A D-vitamin segít a koronavírus-fertőzés ellen" így ahogy le van írva, kérdőjel nélkül.

Idézet a cikkből: "MEGFELELŐ D-VITAMIN-SZINT ESETÉN BIZONYÍTHATÓAN KISEBB A COVID-19 ESÉLYE."

[link]

Van benne valami hivatalos(nak tűnő) forrás is.


Még az is lehet, hogy mire az indexhez eljut a következő hivatalos cikk, addigra annyi lesz az ajánlott napi adag, amennyit én szedek évek óta.

2020. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

50000 mg c vitamin :D ha gyomorégést akarsz mindenképp.

Kolléganőm elég sok vitamint szed és futóversenykre jár, biciklizik kajakozik. Most otthon fekszik a koronavírusfertőzéssel 2 hete. Na ennyit a vitaminok meg sport és egeszséges táplálkozás megelőző szerepéről.

2020. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

#7

Ezért mondtam, hogy minden attól függ, hogy honnan nézed, milyen keretrendszerben gondolkozol.

Ha a hivatalos nézet az, hogy ennyi C-vitamintól gyomorégést lehet kapni, akkor te ne szedd ilyen mennyiségben. Az én szervezetem nem olvasta ezt a kutatást és nem is ég a gyomrom. Meg akiket ismerek, azoknak sem.

Ha a kolléganőd sok vitamint szed és mellé még sportol is és mégis kidőlt, akkor ne kövesd a példáját.

Az én ismerőseim másfajta vitaminokat szednek, másképpen táplálkoznak egészségesen és másképp betegednek meg. Én inkább az ő példájukat követem.


Ha számodra a legbiztosabb védekezési mód a maszk viselése, akkor te tedd azt.


Mint írtam az előbb, nincs értelme vitába bocsátkozni ilyen kérdésben, mert úgysem tudnék olyan bizonyítékot mutatni neked, ami hivatalosan el van fogadva. Ha el lenne fogadva, akkor mindenki azt követné.

2020. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Ne kapcsold be a TV-t és a számítógépet. Ez a legjobb módszer a vírus ellen.
2020. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!