Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért hívják szájmaszknak a...

Miért hívják szájmaszknak a maszkot?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy van rettentő sok ember akik úgy viselik a maszkot, hogy kilóg az orruk. Még amikor nem volt kötelező a maszk akkor is voltak ilyenek. Engem ez rohadtul zavar, vagy normálisan viseljék vagy ne hordják! És a magyar neve a maszknak nem tudom miért "szájmaszk" amikor az orrot is fedi. Németben is pl: "mundnasenschutz" ami annyit tesz ki, hogy száj és orr védő, vagy angolban: "surgical mask" ami műtéti maszkot jelent. Amikor egy eszköznek már a neve is rossz akkor persze, hogy a proli buta magyar rosszul fogja viselni! A szabály félig betartása nem betartás. (hívhattok birkának meg mindennek, de én legalább rendesen hordom a maszkot még akkor is amikor 40 fok volt, nem tudom miért sipákolnak az emberek, hogy jaj megfullad, és ha lélegeztető gépen lennél akkor nem fulladnál??)

2020. szept. 30. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Mert nincs is virus, szoval mindegy

Meg a Föld is lapos

Lattam olyat is, aki a homlokara tette azzal az irassal, hogy " kamu"

2020. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lencsefőzelék ***** válasza:
88%

Érdekes, én inkább arcmaszknak ismerem. Angolul is face mask. A gúnynevén hívják szájkosárnak vagy szájpelenkának. Nem te vagy ennek a videónak a főszereplője?

https://www.youtube.com/watch?v=FHgnneu0hHc

2020. okt. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Nem szájmaszknak hívják.
2020. okt. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert csak a szájon szabad hordani, az orron nem.
2020. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nekem ez van. És senki nem mer belémállni. Még a biztiboyok és a zsandárok sem.


[link]

2020. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
5-ös, és milyen gázt szívsz abból a palackból?
2020. okt. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A maszkolás egy fedést, kitakarást is jelent, amit a maszk is csinál. Elfedi az orrodat és a szádat, innen az elnevezés!
2020. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!