Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megtagadhatjuk a maszk használ...

Megtagadhatjuk a maszk használatát akkortól ha elérhető lesz végre a covid-19-re a vakcina?

Figyelt kérdés
Mivel aki fél az innentől szabadon beoltathatja magát, aki nem teszi meg vállalja a felelősséget magáért és miatta nem kényszeríthetők a többiek maszkviselésre. Vagy szerintetek hogy kell ezt megítélni?
2020. okt. 2. 17:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9! Nagyon szép "véleményt" irtál, csak az sántit, hogy az eddigi megjegyzéseiddel nincs összhangban. Kár!
2020. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha a kormány azt mondja, hogy elértük a megfelelő átoltottságot, és a járvány is visszahúzódik, akkor lehet majd újra maszk nélkül menni akárhová.
2020. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
15%
Rengetegen csak kifogásként használják az egészségügyi problémákat. Autista vagyok, szenzoros érzékenységem van és pánikbeteg is vagyok, mégse okoz nekem nehézséget a maszk viselése. Megértem, hogy vannak olyanok, akiknek igen, de azok pedig maradjanak otthon. A vírus nem tesz különbséget, hogy valaki egészségügyi okokból nem vesz fel maszkot, vagy pedig kényességből, a vírus mindkét esetben pontosan ugyanúgy fertőz.
2020. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nagyfogú érzéketlenség, hogy maradjon otthon akinek ez tényleg pánikbetegként vagy fogyatékosként gondot jelent. Nem sokan vannak, nem jelentenének kockázatot ha a többiek hordják a maszkot, leszarni őket nem méltó egy normális társadalom tagjaihoz.
2020. okt. 2. 18:42
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, mitől leszarás az, ha azt mondjuk, maradjanak otthon. Ma már szinte mindent el lehet intézni otthonról, lehet online vásárolni, ügyeket intézni, dolgozni, szórakozni, még barátokkal beszélgetni is. Levegőzni, sportolni szabad téren nyugodtan mehet akárki maszk nélkül, mert a szabadban nem tud úgy terjedni a fertőzés, mint zárt térben, de azt semmi se indokolja, hogy tömegközlekedésen, boltban vagy akárhol olyanok tartózkodjanak, akik bármilyen okból nem vesznek fel maszkot.
2020. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

4-es

Az attól függ, milyen maszk.

10-es

Mert mióta nem kell vonaton maszkot viselni?


Mindenkinek:

Pont hogy fordítva kellene védekezni. Mindenki védje magát, aki akarja (tehát befele szűrős maszk). Aki nem akarja, azt meg hagyják békén.

2020. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
20%
A maszkkal azt tudjuk elsősorban megakadályozni, hogy továbbadjuk a fertőzést másoknak. Arra, hogy mások ne fertőzzenek meg minket, a maszk csak nagyon minimálisan effektív, hogyha másokon nincs rajta, csak rajtunk. Viszont még ha ezt tudják is az emberek, akkor is sajnos várható, hogy lesz@rják mások egészségét. Ez pontosan olyan, mint a dohányzás. A dohányosok nagy része is tisztában van azzal, hogy a passzív dohányzás által mások egészségét is károsítják azzal, ha dohányoznak, de nem érdekli őket, mert nekik úgy jó, ha dohányoznak. Ugyanígy aki tudja, hogy a maszkkal másokat védene, nem saját magát, azt is nagy eséllyel jobban érdekli a saját kényelme, mint mások élete, és ezért nem veszi fel a maszkot. Sajnos az emberi természet gyakran ilyen, nagyon sok önző ember él, aki csak magára gondol.
2020. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanis attól, hogy be van oltva valaki, még pont ugyanúgy hordozhatja a vírust, mintha nem lenne beoltva!!!"


Hordozza is és beteg is lesz. Hiszen az oltással a vírust kapod meg kis mennyiségben.

2020. okt. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem lesz covid-ra vakcina. Covid 1-re se találták még fel 2003 óta, mers-re sincs, és aids-re sincs több évtizede. Nehogy azt hidd, hogy 1-2 év alatt ki lehet ilyet feljeszteni. Ha vakcinát piacra dobnak, az tuti tömegeket fog gyilkolni.
2020. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Max. az lesz, hogy kétségbeesésükben piacra dobják, mellékhatásoktól elpusztul az oltott, majd betiltják a vakcinát, és rakat pert kap a nyakába az, aki engedélyeztette.
2020. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!