Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megtagadhatjuk a maszk használ...

Megtagadhatjuk a maszk használatát akkortól ha elérhető lesz végre a covid-19-re a vakcina?

Figyelt kérdés
Mivel aki fél az innentől szabadon beoltathatja magát, aki nem teszi meg vállalja a felelősséget magáért és miatta nem kényszeríthetők a többiek maszkviselésre. Vagy szerintetek hogy kell ezt megítélni?
2020. okt. 2. 17:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Csak úgy lehetne megállítani a covid-ot, hogy az egész világ összefog, és lezárjuk az egész világot 1 hónapra, fegyveres örök járnának mindenfelé fel-alá, és aki elhagyja a házát lelövik, mint észak koreában. Más megoldás nincs covid ellen.
2020. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Higy jon ide a fogyatekos??? A mozgasserult nem hulye tud maszkot hordani, az enyhen ertelmi fogyatekossal meg tudod ertetni a kozepsulyos mar ugyse megy sehova egyedul es ha sapkat tudnak raadni akkor ezt is. A meg sulyosabbak meg intezetben vannak es nem csalingaznak mindenfele.

Szoval szegenyeket oket hagyd.

Az eszetlen bevezetesrol meg szo sincs. Mar tavasszal sokan maszkit vettek es akkor kellett volna kotelezove tenni, de nem volt elegendo vilagszinten igy nem mertek meglepni. Go dolj bele kotelezo a maszk es nemhogy 400 ftos de egy sincs sehol. Most hogy nyaron beszerzesre kerultek mar lehetett kotelezove tenni. A masodik hullam varhato volt igy nem ertem mi volt "varatlan".

Az atoltottsag utan lehetne tagadni de akkor ugyse lenne kotelezo mar. Vagy ha nem lesz jarvany mar akkor se fog kelleni. Vagy ha tudjak pikk-pakk gyogyitani

2020. okt. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
45%

Ma voltam vásárolni természetesen maszkban. Annyi történt csak, hogy lecsúszott az orromról, erre jön az egyik eladó csaj flegmán, hogy "felhúzod az orrodra a maszkot, kösz!"


Mondom: "te meg befogod a pofád hülye r*banc, kösz!"


Aki annyi tiszteletet nem képes adni, hogy normálisan szóljon az emberhez az ássa el magát.

Máshol is megszólítottak mert lecsúszott az orromról de mindenhol képesek voltak illedelmesen közölni ezt.

2020. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megtagadni egy kötelező érvényű, világszinten alkalmazandó szabályt nem egy célravezető ötlet. Kockáztatod a saját és más egészségét is, meg is büntethetnek, nem erre kell pazarolni a pénzt.


Az már más kérdés, hogy valóban mikor lesz az a pont, amikor újra nem kell majd maszkot húznunk. Ettől még sajnos távol állunk, valóban, ahogy előttem írja valaki (nem tudom, miért kellett lepontozni), el kell érnünk egy olyan átoltottsági szintet vagy annyira le kell gyengülnie a vírusnak (ez még nem bizonyított), hogy jelentős közegészségügyi kockázatot már ne jelentsen. Ettől sajnos nagyon messze állunk ebben a pillanatban. Hiába mondják, hogy csak az idősekre igaz, számos életerős fiatalt ledönt a vírus, legfeljebb intenzív osztályra nem kerülnek, de egy életre tartó traumát szereznek. A magyar egészségügy és tesztelési rendszer már egy kis-közepes méretű járványtól megadni készül magát, nemhogy egy olaszországi helyzettől.


Hiába tartok a vírustól, én sem szeretem ezt a mostani helyzetet - vicces, amikor a szkeptikusok szerint mi imádjuk a korlátozásokat és maszkhordást. Egy lófenét. Én azt mondom, hogy felnőtt ember módjára szembe kell nézni ezzel a helyzettel és megtanulni vele egy ideig (de nem a végletekig) együtt élni, óvatosnak lenni, felelősen viselkedni. Szabályokat megszegni, összeesküvés elméleteknek vagy csodákban hinni könnyű, de az óriási pofára eséshez vezet - lásd Trump. De elég néhány fiatal, életerős facebook-os beszámolóját is megnézni és nem hazudnak :(

2020. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem akarok ünneprontó lenni de szerintem a maszkot boltokba, tömegközlekedéseken és egyéb zárt tereken örökre hordani kellesz.
2020. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!