Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen lenne a kijárási tilalom?

Milyen lenne a kijárási tilalom?

Figyelt kérdés
Tehát nem a kijárási korlátozás, ami tavasszal volt. Milyen szabályok lennének, ha tilalom lenne? Kinek, mikor lehetne kimenni? stb

2020. okt. 3. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja...amirol kulfoldi nekem meselt az olyan volt higy dolgozni is csak papirral lehetett menni, boltba is csak kulon engedellyel.
2020. okt. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Jó lenne. Már rég el kellett volna rendelni
2020. okt. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi például kaptunk erre külön papírt amikor be jött
2020. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Társasháznál: mikor lehet levinni a szemetet? levinni a kutyát, hogy elvégezze a dolgát? Erre is külön papír kell?


Kertesház:ki lehet menni az udvarra, kertbe?

2020. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Romániában lakom, a tavaszi hullámkor kb 1.5 hónapig mindenhova csak papírral lehetett menni. Azaz a "mindenhova" kifejezés nem pontos, mivel a lapon fel volt tüntetve, hogy milyen okból lehet kimenni, azt te magadnak beikszelted (pl. bevásárlás, idős ember gondozása), és meg kellett adni az alap adatok mellett az úticélodat is.

Én nagyon utáltam, mindenki kereste a "megfelelő" okokat a kimenetelre, engem az zavart, hogy (elvileg) nem mehettem ki a 2 km-re levő városhatárra, és onnan tovább az erdőbe bicizni, mert csak a 100m-es körzetedben hagyhattad el a lakóhelyedet sportolás szándékával (szóval ja, futhattam volna a köröket a tömbház körül, ahol több emberrel találkozom, mint az erődben...) Az is meg volt adva, hogy köteles vagy a lakóhelyedhez legközelebbi üzletbe menni, de nyilván sok az olyan élelmiszer, akármi, amit nagyobb bevásárlóközpontban szerez be az ember, úgyhogy ez is értelmetlen volt.

Ezt egyszerűen nem lehetett úgy kivitelezni, hogy ne legyen nevetséges.

2020. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Itt kijárási tilalom akkor se lesz ha napi 1000-en halnának meg.

Max akkor zárnák még csak épp be az iskolákat, a kijárásihoz minimum napi 10000 halott kell.

2020. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kerteshaz kertjébe ki lehetne menni, persze.
2020. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerbiai külhoniak átélték a kijárási tilalmat, bar nálunk nem volt olyan nagy szigor, hogy csak papírral lehetett elhagyni a hazát, Szerbiában, csak ki volt adva, hogy délután 5-től másnap reggel 5-ig senki nem lehet az utcán kivétel, ha valaki dolgozni megy, hétvégén meg abszolút nem lehetett senki az utcán, őszintén szólva ennek túl sok értelme nem volt, mivel pl a boltokban sokkal több ember volt képtelen adott időben vásárolni, igy volt, hogy a bolt előtt akár 1 órát is kellet várni, hogy sorba kerüljünk, mivel a boltban egyszerre csak 1 ember lehetett!

Szerintem Magyarországon nem kell ilyen jellegű kijárási tilalomra számítani

2020. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!