Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Más is van így?(covid, maszk)

Más is van így?(covid, maszk)

Figyelt kérdés
Sajnos a koronavírusnál a veszélyeztetett kategóriába tartozók. FFP3 maszkok nagyon drágák, ezért félálarcot vettem. Ez 2szer volt rajtam, rengetegen néztek a metrón volt egy srác aki fényképezgetett is, mások meg csak simán kinevettek. Ebből kifolyólag nem veszem fel ezt a maszkot, amihez még 20k felett vettem szűrőket. Sebészeti vagy sima szövet maszkba járok dolgozni, de félek hogy elkapom.
2020. okt. 11. 06:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%

10-es, 6-os vagyok, világosan leírtam melyik maszk mire jó és ezzek az álításaim alá vannak támasztva. Kínában már jóval ezelöt használtak maszkokat, de a spanyol nátha idején is használták de már akkor is voltak ugyan ilyen vírus szkeptikus hülyék mint te. Itt van pár kép ami bizonyítja hogy mekkora f@szságot írtál:


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%

A természetes felületeken van élő baktériumflóra, ahol az idegen fajoknak nehéz a sorsuk, mert kiközösítik támadják őket. A természetes baktérium, vírusflórákat ismeri az immunrendszerünk, ezért igazából tudomásunk sincs róluk. Steril felületeken, mint a maszk bármilyen baktérium és vírus akadálytalanul terjedhet, szaporodhat.

Ha a koronavírus rákerül a maszkra (megigazítjuk a kezünkkel) órák kérdése és szétterjed rajta akadálytalanul, sőt jó párás környezetet biztosítunk számára a leheletünkkel és tápanyagokat elősegítve a szaporodásukat. Egy maszk csak pár óráig véd. Utána pont, hogy fertőzőforrás, mert kitudja milyen vírus, vagy baktérium szaporodott el rajta. Minél vastagabb a maszk annál több nedvességet köt meg a leheletünkből és talán még veszélyesebb.

2020. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A zsebkendőbe ha beletüsszentünk eldobhatjuk, de ha a maszkba akkor tán hetekig szellőztetjük keresztüllélegezzük.
2020. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12-es igen ezt tudjuk tavasz óta hogy mosni vagy cserélni kell és már te is beissmered hogy véd a maszk, ennek örülök.
2020. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!