Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 71 éves ismerősöm lehet azért...

71 éves ismerősöm lehet azért vészelte át teljesen tünetmentesen a fertőzést mert D vitamint szedett?

Figyelt kérdés
Kórházban készül műtétre ismerősöm és le lett tesztelve és pozitív lett de semmi tünete, ez már 3 hete volt. Viszont szedi a D vitamint csontritkulás miatt
2020. okt. 12. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Lehet.
2020. okt. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Vagy az is lehet, hogy a szakértők szerint is totál alkalmatlan teszt fals pozitív lett.


(Egy kiváló teszt is tud fp. lenni)

2020. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Simán lehet, a legújabb kutatások szerint enyhíti a tüneteket, és csökkenti a megfertőződés valamint az elhalálozás kockázatát a magas D-vitamin szint.
2020. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonymousreview60 ***** válasza:
76%
Lehetséges. Korábban igazolták, hogy a D-vitamin szedése csökkenti az influenzával való fertőzöttség kockázatát.
2020. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Miss Endzsi ***** válasza:
33%
K2 vitamint is szedett?
2020. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Ha ilyen egyszerű lenne a megoldás, aligha menne gőzerővel a kutatás a vakcina előállításáért.

Meg aligha szereznénk be több tízezer léleg.gépet.

ALigha vezényelnének orvosokat, szakdolgozókat máshova.

Aligha épülnének járványkórházak.

Aligha lenne óvodákban, iskolákban mindenféle belépési korlátozás.

Aligha lenne boltban, tömegközl. járműveken, iskolákban kötelező a maszkhasználat.

Aligha lenne Magyarországon átlag napi 20 halott a járvány miatt, és mindennap több, mint ezer új fertőzött.


Szóval én el nem hiszem, hogy azon a D-vitaminon sok múlt.

2020. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Goldmund73, segítHET a magas D vitamin szint.

Ez olyan mint amikor nagyfater 60 évig bagózik, és elüti a busz 92 évesen.

A fia meg 55 évesen 20 év dohányzás után meghal tüdőrákban.

Mindenkinek más a szervezete, tehát a D vitamin segíthet átvészelni x-nek, de y-nak nem biztos.

2020. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6. Attól még hogy sok embernél csökkenti a rizikót nem jelenti azt hogy mindenkinek működik de én olvastam hogy segíthet.. meg D vitamint nem szed mindenki régóta..
2020. okt. 12. 09:28
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

Végül is minden gyógyszer, oltás stb. segítHET, mert nincs olyan, ami 100%-ban mindenkit meggyógyít.

Ha a D-vitamin statisztikailag kimutatható arányban produkálná, amit 3-as állít róla, akkor azonnal ezt nyomnák mindenkinek. Sőt, erre szerintem már tavasszal rájöttek volna, mert a D-vitamin elég széles körben használt szer. Pl. kisgyerekeknek is ajánlják szedni ősztől tavaszig minden évben.


Én valószínűbbnek tartom, hogy ez egy kóbor eredmény, amit majd más vizsgálatok meg kifejezetten cáfolni fognak.

Gyógyszerből is többfajtát emlegettek tavasszal, aztán némelyikről kiderült, hogy az első vizsgálatokkal ellentétben mégsem hatékony.

2020. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

[link]


Amúgy László kórház már adja a betegeknek a kórházban.. sok idősnél is enyhébb most a fertőzés így simán lehet hogy a D vitamin miatt mert nyáron szépen töltődtünk

2020. okt. 12. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!