Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megéri beadatni az influenza...

Megéri beadatni az influenza oltást terhesen?

Figyelt kérdés

Itt most nem arra vagyok kíváncsi, hogy kell-e védőoltás vagy nem. Eddig többször is beoltattam magam, minden 2. évben, és olyankor nem is lettem beteg. A lényeg, hogy kismamaként mi a helyes. Most a 30. hétben járok. Mi a nagyobb kockázat, az oltás vagy maga a vírus?

Természetesen megkérdezem majd a háziorvost is, de addig is kíváncsi lennék, ki mit mond.



2020. okt. 18. 10:05
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Orvosoddal beszéld meg!
2020. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mint már írtam, meg is fogom.
2020. okt. 18. 13:53
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Van split vakcina Vaxigrip Tetra néven ami biztonságos terhesek esetében is. Én beadatnám.
2020. okt. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha down-kóros gyereket akarsz, akkor oltasd magad minél többször, minél több mindenre.
2020. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem adatod be, van esélyed arra, hogy megúszod fertőzés nélkül. Az idén különösen a sok korlátozás miatt. Ha beadatod, garantáltan megfertőződsz, aztán szerencse kérdése, hogy egy enyhe tünetekkel túlleszel az oltáson, vagy betegebb leszel tőle, mint magától a valódi influenzától. Szóval én tutira nem oltatnám most be magam, terhesen meg különösen nem, már csak az oltásokban lévő vivőanyagok miatt sem.
2020. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
37%
Hogy mennyire hatásos a védőoltás, azt még most nem tudom megmondani (előtte nem oltattam magam) Itt Angliában felajánlják (és javasolják) az influenza elleni oltást és a "whooping cough" (bocsi.. Azt hiszem szamárköhögés) elleni oltást is. Én kb. két hete kaptam meg mind a kettőt. Annyit mondhatok, hogy beteg nem lettem egyiktől sem és mellékhatások sem jelentkeztek. Inkább kibírtam most két szurit, minthogy két hónap múlva nyakig taknyosan és lázasan menjek szülni, vagy beteg legyek a baba mellett. (31 hkm)
2020. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

“ Ha beadatod, garantáltan megfertőződsz, aztán szerencse kérdése, hogy egy enyhe tünetekkel túlleszel az oltáson, vagy betegebb leszel tőle, mint magától a valódi influenzától. ” 🤦‍♀️🤦‍♂️🤦🤦‍♀️🤦‍♂️🤦🙈


[link]

2020. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak, aki megértette a kérdést, és értelmesen válaszolt.

A háziorvosom egyértelműen támogatja az oltást, a 12. héttől minden kismamának. Én még nem döntöttem, de mivel eddig mindig, amikor csak beadattam, megóvott, és nem lettem beteg sem oltás után sem később, eddig az igenre hajlok.

(Ezt csak azért írtam le, hátha később jól jön vkinek.)

2020. okt. 21. 05:59
 9/14 anonim ***** válasza:
#4: Tévedsz, nem Donw kórt okozhat az oltás, hanem autizmust.
2020. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez sem igaz, már sokszor megcáfolták. Az autizmus felismerésének ideje gyakran egybe esik különböző oltások idejével, tehát nem ok-okozati összefüggés van a kettő között, hanem időbeli.
2020. okt. 21. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!