Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fülpiercingtől HIV fertőzés?

Fülpiercingtől HIV fertőzés?

Figyelt kérdés

2 hete szúrtak nekem egy budapesti szalonban egy tragus pc-t, a piercer közvetlenül előttem tetovált valakit, amikor vendége távozott, én csak akkor léptem be a "szobába", még volt is a vendég illetve köztem néhány rövidke perc, mire szólt a piercer, hogy most már bemehetek. Addigra csak azt láttam h minden elő volt készítve illetve igazgatta magán a kesztyűt, de nem láttam semmit, azt sem, hogy tényleg akkor vette fel az új gumikesztyűt, illetve hogy steril, bontatlan tűvel/eszközökkel dolgozott-e.


Feltételezem, hogy minden steril volt és megfelelően járt el.


A pc nagyon szépen gyógyul eddig, minimális dagadáson kívül semmi gondom vele eddig, a kérdésem a kövi:


Ha HIV, vagy esetleg egyéb fertőzés (hepatitis) állna fenn, az úgy tudom hogy a nem megfelelő higiénia miatt alakul ki elsősorban, mármint ezek alapból elő sem fordukhat ha minden steril és oké.

De jól gondolom, hogy ha fennállna valami fertőzés a szervezetemben, akkor maga a pc-vel is lenne bajom?! Szerintem azon is látszódna h nem gyógyul simán, pl bedagad hosszasan, gennyes, vörös, fáj.


Vagy úgy is elkaphattam vírusos fertőzést, hogy közben gyönyörűen gyógyul a pc helye?


Tudom, ez elég hipohonder hozzáállás, de nem hagy nyugodni,és en ugx gondolom hogy ha maga a pc helye sem csúnya akkor mindennek sterilnek kellett lennie hiszen ha nem igy lett volna akkor nem így gyógyulna. Ja, és a nem steril cuccok meg környezet miatt nagyobb az esély egy bakterialis fertozesre ami persze nem jelenti h virusos is társul hozzá, na de az hogy csak HIV vagy hepatitis legysn, de bakterialis nem, arra nem látok sok esélyt, remélem jól látom.



2020. okt. 21. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha fertőtlenítve volt minden, akkor nincs esély rá. De ezek nem úgy működnek hogy ott a szúrásnál begyulladnak. Hónapokig, évekig lappanghatnak.
2020. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom, csak szerintem kb nulla az esély HIV-re pl, hogyha a pc-vel semmi gondom, ugyanis mindkettő a sterilitás hiánya miatt alakul ki.
2020. okt. 21. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Mindig is volt egy elképzelésem azokról az emberekről akik teleszúrkálják magukat minden vacakkal. Thanx, bro!
2020. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!