Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A náthán ront a kardió edzés?

A náthán ront a kardió edzés?

Figyelt kérdés
Náthás vagyok egy jó pár napja, és nem javul a helyzet. Lázzal kezdődött a betegség, de csak egy napig tartott, utána 2 napig hőemelkedésem volt. Aztán jött a nátha. Nagyon gyenge és aluszékony vagyok, a fejem nagyon fáj. Az edzést is hanyagolom, súlyzóztam, de amióta beteg vagyok, csak pihenek, vitamint szedek, sok teát iszok, mégsem javulok. Valakitől még régebben hallottam, hogyha jól beöltözve kardiózok, nem nagy intenzitással, akkor az izzadással lehet, hogy ki lehetne izzadni a betegséget.

2020. okt. 22. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Betegség alatt semmilyen edzés nem javasolt.
2020. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kiizzadod a betegséget dolog hülyeség. Azért mondják, mert mikor a szervezet úgy dönt, hogy most már elég volt a lázból (ami ugye egy védekező reakció, csak megterhelő), akkor hogy lehűtse magát, izzadni kezd (és emellett nem fárasztja magát tovább az extra fűtéssel). Utána meg jobban leszel. A néplélek meg így összeközötte az izzadást azzal, hogy jobban leszel.


Egyébként ugyanez történik, ha sportolni kezdesz lázasan: a szervezet a plusz terhelés miatt úgy dönt, hogy inkább félreteszi a védekezést és lemegy a lázad. Jobban fogod érezni magad, de valójában éppen a kórokozóknak adtál egy focipályányi előnyt.


Szóval ne akarj csak az izzadás miatt izzadni. Ha jól esik ebben a szép napsütésben, akkor menj ki 10-15 percre sétálni. Vagy melegen öltözve (hogy ne fázz, szólva kellemesen érezd magad) ki is ülhetsz vagy kifekhetsz a napra. Ahhoz igazodj, hogy mi esik jól, mert ebből tudod a legjobban, hogy mivel nem akadályozod az immunrendszered.

2020. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Könnyű (!) edzés javasolt lehet, viszont csak akkor, ha már jobban fogod magad érezni.
2020. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!